Home WydarzeniaKoncerty Co robić w weekend w Warszawie? Oto SIEDEM najciekawszych wydarzeń kulturalnych w stolicy!

Co robić w weekend w Warszawie? Oto SIEDEM najciekawszych wydarzeń kulturalnych w stolicy!

by Kasia
Przed nami drugi wrześniowy weekend, który zapowiada się cieplutko i słonecznie! Wydarzenia, choć pod pewnymi obostrzeniami, powoli wracają do gry i w weekendy najróżniejsze miejsca w Warszawie oferują nam coraz więcej. Wybraliśmy kilka najciekawszych wydarzeń na najbliższy weekend. Każdy znajdzie coś dla siebie – bawcie się dobrze!
(Pamiętajcie jednak, że epidemia trwa, dlatego nie zapominajcie o niezbędnych środkach ostrożności. Nawet w weekend! ;))

1. Musical o Musicalu METRO

Musical o musicalu Metro już w najbliższy piątek, 11 września w Komunie Warszawa

Weekend można zacząć muzycznie! Poznajcie musical zainspirowany… musicalem “Metro” ma na celu opowiedzenie młodym widzom o równości i poprawności politycznej. Bardzo ciekawe dla wszystkich, jak piszą sami organizatorzy: “Musical podwójnie kodowany, zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni – piosenka o konsekwencjach użycia słowa „pedał” przyda się każdemu”.

Miejsce: Komuna Warszawa
Data:  11 września
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

2. Sprzedaż roślin w Elektrowni Powiśle

W drugi weekend września w Elektrowni Powiśle kupicie duuużo roślin

Ah, nie da się ukryć, że rośliny zawładnęły naszymi sercami już dawno, a podczas lockdownu miłość ta tylko rosła! W najbliższy weekend (od piątku do niedzieli) w Elektrowni Powiśle, będziecie mieli okazję kupić piękne rośliny w fajnych cenach. Prosto od hodowców!

Miejsce: Elektrownia Powiśle
Data:  11 – 13 września
Start: 10.00

Więcej info: FB EVENT

3. Wystawa Spojrzenia Szymborskiej

Wyjątkowa wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej w Wolskim Centrum Kultury trwa do 27 września

Choć Wisławę Szymborską, cudowną polską Noblistkę, znamy przede wszystkim z twórczości poetyckiej, to jednak nie jest to wszystko, czym zajmowała się Artystka. Szymborska tworzyła równie zachwycające i zabawne wyklejanki, którymi obdarowywała swoich bliskich. Tę wystawę warto zobaczyć!

Miejsce: Wolskie Centrum Kultury
Daty:  do 27 września
Więcej info: FB EVENT

4. Poeci piosenki: koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego

Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski zagrają koncert w sobotę przy Multimedialnym Parku Fontann

W tym roku, w związku z epidemią, nie mieliśmy okazji oglądać niesamowitych, multimedialnych spektakli fontann, jednak miejsce zaproponowało coś innego, równie świetnego! W sobotę możecie wpaść, na ostatni już, koncert z cyklu Poeci Piosenki. Tym razem wystąpi Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski. Będzie magicznie.

Miejsce: FALA PAWILON NAD WISŁĄ
Data: 12 września
Start: 18.00
Więcej info: FB EVENT

5. Spacer śladami książki “Warszawa. Luźne kartki z przeszłości Syreniego Grodu”

Spacer po Warszawie już w najbliższą niedzielę. Coś dla prawdziwych Warsawholiców!

Spacer śladami książki “Luźne kartki z przeszłości Syreniego Grodu” pozwoli Wam poznać Warszawę od nieznanej strony! Dowiecie się m.in. dokąd młody Chopin chodził, by spotkać dziewczynę, w której skrycie się kochał i czemu kompozytor prawie codziennie zasiadał wśród publiczności pewnego stołecznego teatru „podobnego do stodoły”? Ciekawostki dla głodnych wiedzy Warsawholiców 🙂

Miejsce spotkania: Kolumna Zygmunta na Placu Zamkowym
Data: 13 września
Start: 12.00 i 16.00
Więcej info: FB EVENT

6. Aukcja Sztuki “Refugees Welcome 2020”

Charytatywna Aukcja Sztuki Refugees Welcome odbędzie się już 13 września

Wyjątkowa aukcja charytatywna startuje w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00. Będzie transmitowana również w mediach społecznościowych. We wcześniejszych dniach możecie oglądać również przedaukcyjną wystawę w siedzibie MSN przy Pańskiej. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom, mieszkającym obecnie w Polsce.

Miejsce: Siedziba MSN przy ul. Pańskiej
Data: 13 września
Start: 17.00
Więcej info: FB EVENT

7. “Moizm” – koncert Tomka Makowieckiego w Niebie

Tomek Makowiecki zagra koncert w Niebie 13 września 2020

Kiedy byłam nastolatką kochałam Tomka Makowieckiego miłością absolutną! Jeździłam z przyjaciółkami na każdy koncert po programie Idol i na każde spotkanie, podczas którego podpisywał poprogramową płytę (hehe). Teraz Tomek Makowiecki nieco zmienił muzyczny nurt, ale w jego głosie nie sposób się nie zakochać. Jeśli go nie znacie, na koniec weekendu koniecznie wpadnijcie do Klubu Niebo!

Miejsce: Klub NIEBO
Data: 13 września
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

 

You may also like