Home MiejscaA to ciekawe! SPACER ŚLADAMI DZIKIEJ PRZYRODY W WARSZAWIE. JAKIE TAJEMNICE SKRYWA MIASTO?

SPACER ŚLADAMI DZIKIEJ PRZYRODY W WARSZAWIE. JAKIE TAJEMNICE SKRYWA MIASTO?

by Kasia
Warszawa to nie tylko zabytki, knajpki i imprezy. Nawet nie spodziewacie się, czym miasto może Was zaskoczyć! 19 sierpnia o 17.30 wybierzcie się na spacer organizowany przez miesięcznik Znak, który pozwoli Wam odkryć dziką przyrodę w Warszawie! O czym będziecie mogli posłuchać?

Spacer śladami dzikeij Warszawy odbędzie się 19 sierpnia

Śladami dzikiej Warszawy

„Im większe miasta, tym więcej w nich dzikich gatunków. Labirynt Londynu jest domem dla tysięcy lisów. Nasze miasta roją się od ptaków, i nie tylko” – pisze w najnowszym miesięczniku „Znaku” Arkadiusz Szaraniec, przewodnik warszawski, który podczas spaceru przedstawi Wam Warszawę z zupełnie innej perspektywy!

Szczury, samozwańczy królowie miast, tworzą tuż pod naszymi stopami swoje podziemne imperia. Gołębie i jerzyki już dawno porzuciły swoje dzikie terytoria i, tak samo jak miliony Polaków, przeniosły się do miast, po to, by tu wieść dostatnie i wygodne życie. A to tylko część sekretów, które skrywa warszawska przyroda. Kto by pomyślał, prawda?

Weźcie udział w wędrówce, w której będziecie mieli szansę odkryć część z nich. Zajrzyjcie poza centrum miasta po to, by poznać ścieżki miejskich zwierząt oraz Arkadiusza Szarańcy – mieszczucha z rodzinnymi korzeniami na Podlasiu i w Małopolsce, dokąd stale powraca.  Trasa to tajemnica! Wpadajcie!

Spacer śladami dzikiej Warszawy
Miejsce spotkania:
Start: 17.30
Czas spacer: 2 – 2,5 h
Ilość miejsc: 15, zapisywać możecie się TUTAJ

You may also like