Home WydarzeniaKulturalnie “Kobiety hamuje stereotyp, że się do tego nie nadają”. Bezpłatna wiedza, wideo i podcasty – rozwiń swoje cyfrowe kompetencje

“Kobiety hamuje stereotyp, że się do tego nie nadają”. Bezpłatna wiedza, wideo i podcasty – rozwiń swoje cyfrowe kompetencje

by Kasia
Wyjątkowa kampania społeczna dla kobiet z Warszawy i całej Polski. #WomanUpdate skierowana jest do dziewczyn, które chcą znaleźć pracę w nowych technologiach, rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe, przebranżowić się. Świat cyfrowy to przyszłość i teraz stoi przed Wami otworem!

#womanupdate to wyjątkowa kampania społeczna skierowana do kobiet

#WomanUpdate – wyjątkowa kampania społeczna dla kobiet

Wielu kobietom, w związku z sytuacją epidemiologiczną, może być w ostatnich tygodniach (czy nawet miesiącach) wyjątkowo trudno. Wiele z ich pracuje w sektorze usług i gastro, a to te branże zostały najbardziej dotknięte skutkami  covidu.

Co więcej aż  2 miliony kobiet jest zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. To dlatego chcemy je zachęcać, by poznawały ten świat cyfrowy, wchodziły do branży IT, gdzie na razie jest ich zaledwie 15 %! 

Kampania #WomanUpdate to mnóstwo darmowej wiedzy w formie tekstów, podcastów i video. Co dokładnie ma na celu kampania i jak namówić kobiety do tego, że warto wziąć w niej udział opowiadają nam jej inicjatorki – Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska Witkowska.

Czy rzeczywiście kobieta w każdym wieku może rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe? W jaki sposób namówić kogoś, kto sądzi, że jest na to “za stary”?*
W dzisiejszej rzeczywistości każda kobieta powinna zadbać o to, aby nabyć podstawowe kompetencje cyfrowe. Wiemy, że w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie. Wiele kobiet ma wątpliwości czy nadaje się do IT, mają obawy przed zmianą, hamuje je stereotyp, że się do tego nie nadają. Stąd właśnie pomysł na kampanię #WomanUpdate. Pokazujemy w niej – na przykładzie naszych bohaterek, jak wiele dobrego może przynieść rozwinięcie cyfrowych kompetencji.

Bohaterki dzielą się swoimi historiami zmian zawodowych i są przykładem, że każda kobieta bez względu na doświadczenie, wiek czy miejsce zamieszkania ma szansę zdobyć kompetencje cyfrowe.

Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok –  w jego realizacji pomaga kobietom baza wiedzy dostępna na stronie kampanii, na której znajdują się: bezpłatny poradnik dla kobiet, które chcą rozpocząć proces zmiany i zdobyć kompetencje przyszłości, dostęp do darmowych lekcji w tym m.in. z zakresu: programowania, social mediów i digitalu, liczne materiały edukacyjne oraz wywiady z kobietami, które już się przebranżowiły.

#WomanUpdate to kampania mówiąca o poszerzaniu kompetencji cyfrowych przez kobiety

Czy w takim razie można powiedzieć, że nigdy nie jest za późno, żeby się przebranżowić?
Nie ma żadnego określonego wieku, który byłby granicą do zmiany swoich działań zawodowych, To, co najczęściej stoi za takim pytaniem to lęk i trudność pogodzenia się z faktem, że w przypadku przebranżowienia zaczynamy zawodową praktycznie od zera.

 

Aby ten lęk oswoić trzeba się do takiej zmiany przygotować i zaplanować konkretne działania. Dokształcanie i ciągłe uczenie się nowych rzeczy to najlepszy sposób, aby być atrakcyjnym pracownikiem i móc sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

#WomanUpdate – przebranżowić możesz się w każdym wieku!

Co, w praktyce, może dać kobietom udział w Waszym programie?

Kampania #WomanUpdate to pierwszy krok do zastanowienia się nad swoją obecną sytuacją zawodową, dalszym rozwojem. Chcemy wspierać kobiety, które chciałyby się przebranżowić, zdobyć kompetencje przyszłości, a tym samym – zmienić kurs swojego zawodowego życia. Kampania jest bazą praktycznej wiedzy i drogowskazem w kontekście możliwych ścieżek rozwoju i dalszej kariery

Wystarczy wejść na stronę i zacząć z niej korzystać. Dzięki temu każda z nas może się przekonać, że zmiany są dobre, a ciągła nauka i podnoszenie swoich umiejętności otwierają drzwi do lepszej i bezpiecznej zawodowej przyszłości.

You may also like