Home WydarzeniaKulturalnie Kochasz kwiaty i rywalizację? Ten warszawski konkurs jest dla Ciebie!

Kochasz kwiaty i rywalizację? Ten warszawski konkurs jest dla Ciebie!

by Kasia
Natura i kwiaty  okazały się chyba największym wytchnieniem podczas tygodni społecznej izolacji. Wiele osób (ja też!) w tym czasie zaczęło otaczać się roślinami, wysiało pierwsze nasiona, postawiło swoje pierwsze kroki w roli ogrodników. To właśnie dla wszystkich fanów ogrodniczych wyzwać powstał Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

Warszawa w kwiatach – zgłoszenia wysyłać możecie do 3 lipca


W tym roku konkurs odbywa się w zmienionej formule i z nowymi kategoriami. W stworzeniu wymarzonego ogrodu pomogą: wyjątkowa Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza, specjaliści dyżurujący na Roślinnej Linii Ratunkowej oraz warsztaty odbywające się w formule online. Zgłoszenia do konkursu możecie wysyłać do 3 lipca.

Warszawa w kwiatach i zieleni – konkurs z tradycjami

Pandemia spowodowała, że mieszkania stały się jednocześnie biurami i szkołami, a konieczność funkcjonowania w ograniczonej przestrzeni skierowała uwagę wielu z nas na naturę i zieleń. Okazało się, że ukwiecenie swojego okna czy zazielenienie balkonu może dać wytchnienie i ukojenie, a patrzenie jak roślinki rosną i kwitną może być wręcz wzruszające!

Balkon, okno, ogród – wszystko może. być tak samo cudowne! Pokaż swoje zielone dzieło i weź udział w konkursie Warszawa w kwiatach

Wszystkie odmienione ogródki czy balkony można zgłosić do udziału w 37. Konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Stołeczne ogródki i ukwiecone okna walczą o miano najpiękniejszego już od lat 70., dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Tradycja ta wywodzi się jeszcze z czasów prezydentury Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazieleniania stolicy. Konkurs ewoluował w najpiękniejszy i największy w Polsce festiwal zieleni i ekologii, który aktywizuje ludzi do dbania o roślinność, pomaga w rozpoczęciu przygody z ogrodnictwem i wspiera proekologiczne działania.

Warszawa w kwiatach i zieleni – wydarzenia dodatkowe

Przez cały okres naboru do „Warszawy w kwiatach i zieleni”  będzie można brać udział w wydarzeniach w przestrzeni wirtualnej. Na profilu Konkursu na Facebooku odbywają się warsztaty, webinaria i dyżury ekspertów. Również będzie tam nadawać „Zielona Warszawa TV”, w której w cyklu wywiadów na żywo znani warszawiacy opowiedzą o swoich ogrodach, balkonach oraz o tym, jak dbają o naturę.

Warszawa pełna kwiatów jest cudowna!

Do konkursu mogą się zgłosić nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również firmy i instytucje, działające na terenie stolicy oraz grupy, podejmujące ogrodnicze inicjatywy. Co Wy na to, jesteście gotowi na zieloną rywalizację? 

You may also like