Home Miejsca “Każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność”. Powstańcy Warszawscy o LGBT

“Każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność”. Powstańcy Warszawscy o LGBT

by Kasia
Ostatnie słowa prezydenta i posłów partii rządzącej o LGBT odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. W związku ze sprzeciwem wobec szerzenia nienawiści, głos w sprawie zajęli Powstańcy Warszawscy.

Powstańcy Warszawscy o LGBT

“Nie wchodząc w ocenę światopoglądową, każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność, również temu, który ma odmienne preferencje seksualne. Tymczasem od kilku dni słyszymy słowa, które negują człowieczeństwo drugiej osoby. W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację” – piszą w oświadczeniu odnośnie LGBT Powstańcy Warszawscy.

Co może oznaczać owa tragiczna w skutkach narracja? Otóż należy zdać sobie sprawę – o czym powinni pamiętać wszyscy, a zwłaszcza osoby publiczne ( i mam tu na myśli nie tylko polityków, ale też celebrytów i internetowych twórców z ogromnymi zasięgami )- że dehumanizacja części społeczeństwa i szerzenie wobec niej nienawiści, może wywołać rozliczne konsekwencje. Słowa mają moc i to niestety nie tylko tę pozytywną…

Gnębienie mniejszości, do której należy również wielu młodych ludzi, może zaniżyć ich poczucie wartości, doprowadzić do obniżenia nastroju, depresji, a w najgorszym przypadku również do próby samobójczej. Słowa takie, jak wypowiadał m.in. prezydent Duda, sprawiają, że czują się gorsi, inni. Wydaje im się, że coś jest z nimi nie tak, choć to oczywiście NIEPRAWDA.

Powstańcy Warszawscy apelują do polityków, by ci zakończyli dzielenie społeczeństwa, powołując się na słowa Mariana Turskiego: “Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana”.

Pamiętajcie, że każdy z nas może kiedyś znaleźć się w – wynikającej z różnych składowych – mniejszości. Każdy może stać się celem ataków. Wtedy oczekiwalibyśmy raczej wsparcia i akceptacji, a nie pogardy i ignorancji. Każdy jest różny i każdy jest równy.

Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy chcemy kochać, czuć i żyć w kraju, w którym CZUJEMY SIĘ SZANOWANI I BEZPIECZNI. Przy najbliższych wyborach pamiętajcie o wartościach, która łączą, a nie dzielą. Jeszcze może być pięknie.

 

You may also like