Home MiejscaA to ciekawe! Stresujesz się wyjściem do kina? Ta opcja może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Stresujesz się wyjściem do kina? Ta opcja może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

by Kasia
Od 6 czerwca znowu otworzyły się kina studyjne, jednak dla wielu osób wyjście do zwykłego kina wciąż jest zbyt stresujące.
Opcją dla tych, którzy obawiają się regularnych sal kinowych może okazać się Kino Samochodowe, które od kilku dni możecie odwiedzać na warszawskiej Pradze. Jak to wygląda?

Szwedzka 2 to kompleks pozostały po dawnej stalowni

Kino samochodowe na warszawskiej Pradze – jak to wygląda?

Kino samochodowe Viral Cinema otworzyło swoje podwoje obok Kultury Wysokiej przy ul. Szwedzkiej 2 na terenie byłej manufaktury. Filmy obejrzycie tu na ogromnym, cyfrowym ekranie o wymiarach 12 x 7 m. Obraz jest wyraźny i dobrze widoczny nawet z ostatnich rzędów. Znajdzie się tu miejsce dla 100 samochodów!

Organizatorzy czerpią z najlepszych wzorców amerykańskich wprowadzonych już w latach 30. Miejsce spełnia normy funkcjonowania opracowane przez twórcę kin samochodowych Richarda Hollingsheada. Zapewniają one widoczność dla każdego auta ustawionego w osi pola widzenia ekranu.

Kino samochodowe na Szwedzkiej 2/4

Kino w czasach zarazy

Kino samochodowe może okazać się świetną alternatywą dla tych, którzy wciąż jeszcze nieco obawialiby się odwiedzić klasyczną salę kinową.

– Kino samochodowe daje widzowi poczucie większego bezpieczeństwa i komfortu. Jesteśmy we wnętrzu własnego samochodu, nie mamy bezpośredniego kontaktu z obcymi ludźmi ani obcą przestrzenią, a przy 3 osobach w środku i zamkniętych oknach nie musimy używać maseczek – tłumaczy Marcin Dąbrowski, jeden z współtwórców konceptu. – Auto daje nam także więcej intymności, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na bardziej swobodne zachowanie, zamienić słowo z osobą, która siedzi obok nas, nie przeszkadzając innym widzom – dodaje.

Na warszawskiej Pradze obejrzymy filmy z własnego samochodu

Marcin jako kolejne atuty wymienia możliwość regulacji dźwięku według własnych preferencji przez nasze radio samochodowe, pozwalające na uniknięcie zbyt głośnego dźwięku, które serwują czasami widzom regularne kina. Dodatkowo – samo rozłożenie foteli w samochodzie i oglądanie filmu w pozycji leżącej też sprawia frajdę!

Kino samochodowe na warszawskiej Pradze –  ceny i repertuar

Bilety na seanse można kupić dzięki aplikacji. Kino funkcjonuje przez 7 dni w tygodniu. Wyświetla 2 seanse od poniedziałku do czwartku i 3 seanse w piątek, sobotę i niedzielę. Koszt biletu za samochód waha się od 30 PLN do 80 PLN w zależności od dnia tygodnia i umiejscowienia samochodu.

Pełny repertuar kina Viral Cinema znajdziecie TUTAJ

 

You may also like