Home MiejscaKnajpy i kawiarnie Restauracje znów otwarte! Współwłaścicielka popularnej restauracji opowiada, co się zmieni

Restauracje znów otwarte! Współwłaścicielka popularnej restauracji opowiada, co się zmieni

by Kasia

Nadszedł ten dzień! W poniedziałek, 18 maja otworzyły się restauracje i kawiarnie. Rzeczywistość będzie wyglądać jednak nieco inaczej niż dotychczas. Co się zmieni opowiada nam Katarzyna Błońska, współwłaścicielka Restauracji alewino! z jednym z najpiękniejszych ogródków, przy Mokotowskiej 48 w Warszawie. 

Restauracja alewino otwiera się dla gości już 18 maja 2020

Warsawholic: 18 maja to dzień, na który czekali zarówno restauratorzy, jak i goście. Tego dnia, gdy zajrzymy na podwórze, gdzie mieści się ogródek alewino, zobaczymy…
Katarzyna Błońska: My na pewno jesteśmy stęsknieni i mamy nadzieję że nasi Goście również. 18 maja otwieramy całą restaurację razem z ogrodem, jeżeli tylko dopisze pogoda. Nowe menu, mniejsza ilość stołów niż zwykle, ale kuchnia niezmiennie autorstwa Sebastiana Wełpy. Ta sama załoga na florze i – mamy nadzieję – ta sama atmosfera.
Czy ilość stolików zostanie zredukowana?
Goście będą mogli zajmować miejsca zarówno w środku jak i na zewnątrz. Do dyspozycji Gości będziemy mieli o 1/3 mniej miejsc niż zwykle.

alewino to doskonałe potrawy w pięknej odsłonie, a ich chleb nie ma sobie równych!

Czy stoliki będą dostępne tylko na rezerwacje czy będzie można też przyjść “z ulicy”? 
Chcielibyśmy powitać jak największą ilość osób. Wielu Gości już złożyło rezerwacje lub zadeklarowało że przyjdzie….ale jak naprawdę będzie nie wie nikt. Na froncie restauracji mamy zawsze hosta, który zarządza  ruchem w restauracji.
Ile osób będzie mogło siedzieć przy jednym stoliku? Czy w związku z obostrzeniami możliwe jest organizowanie mini-przyjęć – wynajęcie jednej sali/ogrodu na np. 20 – 25 osób?
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, rodzina lub osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym. Niestety nie określono sposobu weryfikacji…
Jak to wygląda z maseczkami? Kto musi je nosić w restauracji?
Zalecenia wskazują na konieczność noszenia maseczki przez obsługę restauracji oraz kucharzy. Goście w trakcie konsumpcji nie muszą nosić rękawiczek ani maseczek.

Menu w alewino często się zmienia – zawsze oparte jest na świeżych, sezonowych produktach

Jakie rozwiązania wprowadzacie, by Goście mogli czuć się 100 % bezpiecznie, ale jednocześnie też komfortowo? Co się zmieni w nowej rzeczywistości?
Nie wprowadzamy żadnych rozwiązań, poza tymi, które są wymagane przez ustawodawcę. W naszej restauracji zawsze przykładaliśmy dużą uwagę do zachowania czystości, bezpieczeństwa oraz komfortu – zarówno naszych Gości, jak i pracowników i to się nie zmieni.

 

To jak – wybieracie się do restauracji, czy jeszcze chwilkę odczekacie?


 

You may also like