Home WydarzeniaKulturalnie Największe wydarzenie literackie zmienia formułę. Jak będzie wyglądał Big Book Festival w 2020 roku?

Największe wydarzenie literackie zmienia formułę. Jak będzie wyglądał Big Book Festival w 2020 roku?

by Kasia

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania Big Book Festival odbędzie się między 28 a 30 sierpnia 2020 r. w Warszawie. Ze względu na pandemię, tegoroczna edycja planowana na koniec czerwca przenosi się na ostatni weekend wakacji. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.

Big Book Festival 2020 – w tym roku wydarzenia będą transmitowane w internecie

Big Book Festival – w tym roku wydarzenie odbędzie się online!

Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.

Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystko. Kochamy czytać, dlatego zorganizujemy tegoroczny Festiwal i damy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polski – mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu. – Lubimy wyzwania, przygotujemy więc specjalne formuły wydarzeń dostosowane do wyjątkowych okoliczności. Ten trudny czas sprzyja literaturze, odsłania potrzebę spotkań, rozmowy, wspólnego przeżywania. Mamy pomysł, jak na nią odpowiedzieć – dodają. 

Big Book Festival to wyjątkowe wydarzenie literackie w Warszawie

Big Book Festival – ile potrwa i co się wydarzy?

Festiwal potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl – spotkania i wykłady będą z transmitowane z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie:  Big Book Cafe, Centrum Łowicka oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego.

W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

– Udział w spotkaniach na miejscu weźmie tyle osób, na ile pozwolą regulacje i poczucie bezpieczeństwa. Zadbamy o rejestrację i zdrowie gości – mówią Król i Wilk.

Big Book Festival to możliwość spotkania swoich ulubionych pisarzy. W tym roku wydarzenia będą dostępne również online

W nowej formule Festiwal organizowany m.in. przez Big Book Cafe pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu.

BIG BOOK FESTIVAL 2020
CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE
28-30 sierpnia / Warszawa


You may also like