Home MiejscaA to ciekawe! Spacery po Polsce bez wyjeżdżania z Warszawy? Te podcasty Ci to umożliwią!

Spacery po Polsce bez wyjeżdżania z Warszawy? Te podcasty Ci to umożliwią!

by Kasia

Chcesz gdzieś wyjechać, ale nie masz takiej możliwości? Teraz możesz zobaczyć Polskę oczami właścicieli lokalnych biznesów. bez opuszczania Warszawy! Odkryjesz klimatyczne lokale i nieznane miejsca w kraju. Przedsiębiorcy z całej Polski stworzyli cykl wirtualnych spacerów w formie podcastów. Ich narratorem jest aktor Leszek Lichota.

Podcasty – spacery po Polsce

Poznaj Polskę bez opuszczania domu – podcasty wspierające lokalnych przedsiębiorców

Trwająca pandemia bez wątpienia wpływa na codzienność każdego z nas. Z pozoru błahe rzeczy,  jak ulubiona kawa złapana w drodze do pracy czy wizyta w studyjnym kinie stały się luksusem, na który w obecnych warunkach nie można sobie pozwolić.

W ciężkiej sytuacji znalazły się też firmy, które praktycznie z dnia na dzień musiały zamknąć swoją działalność – szczególnie lokalne knajpki czy punkty turystyczne. Niestety nie wszystkie przedsiębiorstwa mają możliwość przeniesienia swoich usług do internetu i pozostaje im oczekiwać na powrót klientów.

Jednym z bohaterek cyklu jest właścicielka ArtHotelu Lalala w Sopocie

Właśnie dlatego powstał cykl podcastów, do przygotowania których Allegro zaprosiło lokalnych przedsiębiorców z całej Polski. To nierzadko osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Narrator – aktor Leszek Lichota – poprowadzi słuchaczy wirtualną trasą wyznaczoną przez właścicieli małych firm po miejscach, do których nie zabrałby ich żaden przewodnik.

Kim są pierwsi bohaterowie cyklu “Podcastem na spacer”?
  • Marta i Piotr, czyli para przyjaciół, która wspólnie otworzyła i prowadzi restaurację SEZON na poznańskich Jeżycach. W trakcie swojego spaceru podpowiadają jak trafić na najlepszy targ w dzielnicy i gdzie ogląda się najlepsze spektakle i filmy.

    Właściciele Restauracji Sezon w Poznaniu

  • Joanna, właścicielka sopockiego Arthotelu Lalala, który prowadzi już nieprzerwanie od 14 lat. W podcaście zdradza nam historię Hipodromu i opowiada skąd przy dobrej pogodzie zobaczyć można Półwysep Helski w pełnej krasie.
  • Aleksander to najmłodszy stażem przedsiębiorca z całego cyklu, od 2019 roku ze swoją ukochaną prowadzi azjatycką restaurację “Pho You” w Chrzanowie. Opowiedział o pierwszej w Polsce fabryce lokomotyw, ogrodzie geologicznym i Polaku, który Azjatów uczył gotować.
  • Daria która wraz z rodziną prowadzi Rybacką Chatę w Wojnowie zdradzi, gdzie w Polsce mieszkał książę holenderski, jak są kultywowane tradycje rybackie i czym są “kolacje czwartkowe” znane w całym województwie.

Na TEJ STRONIE dostępnych jest już siedem odcinków wirtualnych przechadzek. Seria składa się z dziesięciu spacerów, które będą na bieżąco pojawiać się na stronie. Podcasty dostępne są również na platformie Spotify.

You may also like