Home MiejscaA to ciekawe! W tej warszawskiej akcji literacko-kulinarnej biorą udział Hemingway i Sienkiewicz! O co tu chodzi?

W tej warszawskiej akcji literacko-kulinarnej biorą udział Hemingway i Sienkiewicz! O co tu chodzi?

by Kasia

Big Book Cafe nie przestaje zaskakiwać! Realizuje kolejną akcję, tym razem literacko-kulinarną! A udział w niej wezmą m.in. Hemingway, Woolf, Sienkiewicz i Witkacy. Przyznajcie, że brzmi intrygująco! O co chodzi?

Wyjątkowa akcja Big Book Cafe łączy w sobie kulinaria i literaturę

Literacko-kulinarna akcja Big Book Cafe – o co chodzi?

George Bernard Shaw pisał: „Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”. Co inni słynni ludzie pióra myśleli o jedzeniu? Jak wielu z nich talerz stawiało wyżej niż pióro? Nowa akcja Big Book Cafe pozwala cieszyć się jedzeniem w dowcipny sposób!

W Big Book Cafe, łączącej centrum wydarzeń czytelniczych, bistro i księgarnię – możecie zamawiać jedzenie na wynos! Jeden z najmodniejszych w Polsce adresów literackich zaprosił najwspanialszych pisarzy w dziejach do polecania swojej zielonej kuchni.

Akcję promują zabawne kolaże fotografii, na których pisarze tacy jak: Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Henryk Sienkiewicz czy Lew Tołstoj jedzą najsłynniejsze potrawy z wegetariańskiego menu i dzielą się swoimi maksymami o jedzeniu.

Big Book Cafe przedstawiło ofertę dań wegetariańskich na wynos. Polecają mistrzowie pióra!

– Czasy są niezwyczajne, więc nie przebieramy w środkach i zaangażowaliśmy do pomocy prawdziwych gigantów literatury. Wszyscy zgodzili się chętnie! – żartuje Anna Król, założycielka Big Book Cafe. – Na co dzień to my promujemy ich twórczość, teraz mamy nadzieję, że oni pomogą nam. Z przymrużeniem oka, oczywiście, bo dowcip to danie firmowe naszej fundacji. Humor towarzyszy nam we wszystkim, co robimy. Każdy posiłek, który ktoś teraz u nas zamówi i ze smakiem zje, zwiększa szansę na przetrwanie Big Book Cafe – podkreśla.

Akcja Big Book Cafe dopiero się rozkręca!

W najbliższych tygodniach w akcje zaangażowani zostaną kolejni wybitni pisarze, m.in. Mark Twain, Oscar Wilde, James Joyce, Witold Gombrowicz czy Isaac Beshevis Singer. Każdy z nich miał o jedzeniu do powiedzenia coś nietuzinkowego. Jak Lew Tołstoj, XIX-wieczny wegetarianin, który dosadnie mówił: „Dopóki są rzeźnie, dopóty będą także pola bitew”.

Co znajduje się w WEGE menu Big Book Cafe?

Big Book Cafe serwuje wyłącznie dania wegetariańskie, na czas literackiej kwarantanny przygotowane zostało specjalne menu, złożone z samych przebojowych pozycji, ulubionych przez stałych bywalców. Są w nim:

1. Makaron Biały (śmietanowy makaron z cukinią i cebulką, z serem grana padano)
2. Makaron aglio olio e peperoncino (na ostro, makaronowy klasyk)
3. Kanapka wiejska (z camembertem, szparagami, ogórkiem kiszonym i majonezem)
4. Kanapka włoska (klasyk z mozzarellą, pomidorkami i bazylią)
5. Bajgiel z pastą jajeczną (ulubiona przekąska naszych gości)
6. Naleśnik ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i fetą pod pierzynką z migdałów
7. Sałata z mozzarellą, pomidorkami koktajlowymi, świeżą miętą i pastą z groszku.
Zamawiać można również kawy, świeże soki owocowe oraz koktajle.

Jak zamówić jedzenie z Big Book Cafe?

Jedzonko możecie zamawiać telefonicznie (790 606 875) oraz mailowo (kawiarnia@bigbookcafe.pl) Odbiór na miejscu o umówionej godzinie. Dostawy do domu realizuje UBER EATS.

Big Book Cafe jest czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00

You may also like