Home MiejscaKnajpy i kawiarnie PIWO I JEDZENIE CZYLI KOMBINACJA IDEALNA. W WARSZAWIE STARTUJE BEER FOOD WEEK

PIWO I JEDZENIE CZYLI KOMBINACJA IDEALNA. W WARSZAWIE STARTUJE BEER FOOD WEEK

by admin

Organizatorzy Restaurant Weeka nie zwalniają tempa i nie przestają zaskakiwać nowymi projektami! Już 11 marca w Warszawie startuje Beer Food Week – Festiwal dedykowany łączeniu smaków jedzenia i … piwa!

Beer Food Week w Warszawie startuje 11 marca

Beer Food Week – nowy festiwal restauracyjny staruje już 11 marca To będzie prawdziwy raj dla miłośników dobrego piwa i najlepszego jedzenia! Od 11 do 18 marca Szefowie Kuchni najlepszych restauracji w Polsce zaserwują trzydaniowe menu, które najciekawiej łączą się ze smakami piw. Festiwalowe doświadczenia dostępne będą
 w cenie 49 zł za osobę.

Wyjątkowe beer pairingowe wydarzenie wspiera Grimbergen – piwo w stylu belgijskim. Każdy z pełnoletnich Gości otrzyma piwo Grimbergen dopasowane do wybranego menu. Stoliki możecie rezerwować ONLINE  ! Ilość stolików jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć!

W Beer Food Week w Warszawie bierze udział ponad 30 restauracji

Piwo wkracza na salony Od blisko 10 lat obserwujemy zmianę podejścia do piwa – najpopularniejszego w naszym kraju trunku. Polacy coraz bardziej doceniają różnorodność jego smaków, stawiając przy tym na najwyższą jakość. Właśnie dlatego narodził się pomysł na Beer Food Week.

– Stawiamy na piwo, ponieważ nie tylko sami je kochamy, ale również dlatego, że naszym zdaniem kwitnąca w Polsce piwna rewolucja zasługuje na zainteresowanie większego grona szefów kuchni 
- mówi Maciek Żakowski z Restaurant Week Polska. – Chcemy pokazać, że piwo potrafi znakomicie łączyć się ze smakami dań oraz menu degustacyjnym, być smakową wyprawą w znane i nieznane. Stąd hasło naszego nowego Festiwalu: “Smaki łączą się przy stole!” – dodaje. 

Beer Food Week – które warszawskie restauracje biorą udział?

W pierwszej edycji Festiwal Beer Food Week  w Warszawie weźmie udział ponad trzydzieści znakomitych restauracji m.in. Artbistro Stalowa 52, Biała – Zjedz i Wypij, Casablanca, El Botellón, Gruby Josek, Italiana, Kubek w Kubek Bistro czy Klub SPATiF.

Cena trzydaniowego menu na Beer Food Week to 49 zł

Trzydaniowe menu, serwowane podczas festiwalu, uzupełnią smaki piw, które dobierane są zgodnie z zasadami beer pairingu.

I tak na przykład w menu restauracji Posypane znajdziemy: przystawkę z pieczonej kapusty z boczkiem i estragonem – do której rekomendowane jest Grimbergen Blonde, danie główne – tagliatelle ragu z jelenia z rozmarynem, 
do którego polecane jest Grimbergen Double Ambrée oraz deser – gruszka z zabajone i bezą mleczną, 
z którymi najlepiej komponuje się Grimbergen Blanche…

Ciekawa koncepcja, która powinna zainteresować wszystkich prawdziwych foodies! Co Wy na to?

Beer Food Week Warszawa Daty: 11 – 18 marca Rezerwacje: BEER FOOD WEEK Cena 3 daniowego menu: 49 zł

You may also like