Home WydarzeniaKulturalnie AZJATYCKA NOC GROZY JUŻ TUŻ TUŻ! POZNAJCAŁY PROGRAM I WYGRAJ BILETY!

AZJATYCKA NOC GROZY JUŻ TUŻ TUŻ! POZNAJCAŁY PROGRAM I WYGRAJ BILETY!

by admin

Najstraszniejsze seanse w roku nadchodzą wielkimi krokami. Trzy niezwykle mroczne opowieści doskonale wprowadzą was w klimat tegorocznego Halloween, a przy okazji staną się preludium do 13. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. UWAGA! Mamy dla Was bilety!

Azjatycka Noc Grozy w Warszawie już w październiku

Azjatycka Noc Grozy Tajska legenda o zjawie zamieszkującej w ciałach młodych dziewcząt, paranoiczny koreański thriller o lękach kryjących się pod łóżkiem, a także indyjski baśniowy horror o ludzkiej chciwości. Tegoroczna odsłona Azjatyckiej Nocy Grozy to niepokojąca podróż w odmęty ludzkiej (i nie tylko) natury. Razem z bohaterami obrazów przeżyjecie przygody, których z pewnością nie chcielibyście doświadczyć we własnym życiu. Ukojeniem dla zszarganych nerwów i zaciśniętych żołądków, w przerwie między filmami, będzie pyszny azjatycki poczęstunek od Pani Onigiri i ChaiKola.

Azjatycka Noc Grozy – program wieczoru:

20:00 – „Tumbbad”, reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104′ Mroczna opowieść o chciwości, która potrafi sprowadzić nas aż w głąb samego piekła. Vinayak jako dziecko odkrywa legendę o niezwykłym skarbie ukrytym w piwnicach podupadłego dworu Tumbbad. Po latach, już jako dorosły mężczyzna wraca w rodzinne strony, aby zdobyć bogactwo, nie bacząc na złowieszcze słowa o strzegącej je klątwie.

Imponujący scenografią, zrealizowany w od dekad nietkniętych ludzką stopą lokacjach, “Tumbbad” stał się pierwszym indyjskim filmem otwierającym Critic’s Week Festiwalu w Wenecji.

22:00 – „Krasue: zimne tchnienie”, reż. Sittisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122′

Zgodnie ze starą tajską legendą Krasue to krwiożercza zjawa, która wchodzi w ciała młodych dziewcząt, aby za ich pomocą zdobywać pożywienie. Nastoletnia Sai niespodziewanie odkrywa, że sama padła ofiarą klątwy. W nocy jej głowa oddziela się od ciała i atakuje mieszkańców wioski.

“Krasue: zimne tchnienie” to świeże spojrzenie na tajlandzkie legendy, z ukłonami w stronę klasyki rodzimego i zachodniego kina grozy. Film został w tym roku tajskim kandydatem do Oscara.

00:00 – poczęstunek z Panią Onigiri i ChaiKolą

00:30 – „Kiedy śpisz”, reż. Lee Kwon, Korea Płd 2018, 108′

Kyung-min żyje w nieustającym lęku. Mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, mimo zaawansowanych zabezpieczeń, nie daje jej upragnionego poczucia bezpieczeństwa, a w prywatnej przestrzeni pojawia się coraz więcej śladów czyjejś obecności.

To, co na początku wydawało się jedynie chorobliwą obsesją, szybko przeradza się w mrożący krew w żyłach horror. Zagrożenie przychodzi z miejsca, które uważamy za bezpieczne – z wnętrza naszego domu.

Film jest remakiem licznie nagradzanego hiszpańskiego przeboju pt. “Słodkich snów” / “Mientras duermes” z 2011 roku.

Azjatycka Noc Grozy Miejsce: Kino Muranów Data: 25 i 26 października Start: 20.00 Bilety: 66,6 ZŁ O (dostępne w sprzedaży online oraz w kasie Kina Muranów)

You may also like