Home WydarzeniaKoncerty LADO W MIEŚCIE – KONCERTY NAD WISŁĄ. KTO WYSTĄPI W NAJBLIŻSZY CZWARTEK?

LADO W MIEŚCIE – KONCERTY NAD WISŁĄ. KTO WYSTĄPI W NAJBLIŻSZY CZWARTEK?

by admin

Już dziś, 25 lipca,  na Placu Zabaw odbędą się kolejne koncerty w ramach cyklu Lado w Mieście. Tym razem będziecie mogli oddać się różnym odsłonom muzyki psychodelicznej za sprawą zespołów  Alameda5 oraz WIDT. 

Lado w mieście na Placu Zabaw już w czwartek, 25 lipca

  Lado w mieście na Placu Zabaw
Wpadajcie na piąty z wieczorów 10. edycji Lado w Mieście! Tym razem oddamy się różnym odsłonom muzyki psychodelicznej za sprawą zespołów Alameda 5 oraz WIDT. A po koncertach zostańcie na after, gdzie zagrają GTTF #27: Satin de Compostela / Eslabrava / Morgiana Hz / Szkoda. W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, świętując 10-lecie cyklu Lado w Mieście. Już w najbliższy czwartek, 25 lipca, na scenie wystąpią  Alameda 5.
To kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Zimpel/Ziołek), Mikołaja Zielińskiego (T’ien Lai, Alameda 4, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T’ien Lai, Javva, Duży Jack), Jacka Buhla (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu, ex-Trytony) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble, X-Navi:Et). Zespół powstał w wyniku działań bydgoskiej grupy Alameda Trio, znanej z dobrze przyjętego albumu “Późne królestwo” (2013, Instant Classic). ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Ich zwieńczeniem był debiutancki album “Duch tornada” (2015, Instant Classic), który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2000-2016.    WIDT z kolei to zespół audiowizualny zrodzony ze współpracy dwóch sióstr – Antoniny Nowackiej (głos) i Bogumiły Piotrowskiej (wizualizacje na żywo). Twórczość WIDT można określić jako minimalistyczną abstrakcyjną operę o onirycznym charakterze, w której głos pełniący rolę instrumentu meandruje w gąszczu psychodelicznych wizualizacji tworzonych w czasie rzeczywistym przy użyciu zawiłych form sprzężenia zwrotnego. Bezkompromisowa i absolutnie unikatowa forma wyrazu czynią WIDT fenomenem na pograniczu muzyki i sztuk wizualnych.Duet został doceniony przez prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus za swoje ostatnie audiowizualne albumy “POINT#3” VHS (Pointless Geometry, 2015) oraz WIDT cd/dvd (Zoharum – new experimental art, 2016). Siostry współtworzą również projekt TEYAS wraz z legendarnym berlińskim producentem Christophem De Babalon. W roku 2018 nakładem Bocian records ukazało się nowe wydawnictwo TEYAS.

Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Zajrzycie?

Lado w Mieście  Miejsce: Plac Zabaw Data: 25 lipca Start: 20.00 Wstęp Wolny!

 

You may also like