Od 7 do 14 lipca potrwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, z tej okazji na festiwalu pojawią się zarówno zupełnie nowi nauczyciele, jak i ulubieni pedagodzy z poprzednich lat.

Warsaw Flow – festiwal kontakt-improwizacji już w lipcu

Przez dziesięć lat Warsaw Flow wspierał środowisko kontakt improwizacji w Polsce, m.in. poprzez organizowanie jamów tanecznych, laboratoriów i warsztatów. W swoich początkach festiwal był zalążkiem i pierwszą platformą wymiany doświadczeń związanych z CI (Contact Improvisation) w Polsce.

Tegoroczne Warsaw Flow/ re:mix jest trzecią i ostatnią odsłoną trzyletniego cyklu Festiwalu Warsaw FLOW 2017-2019. W tym roku organizatorzy pragną stworzyć dla uczestników przestrzeń do wymiany doświadczeń, łącząc znane z nieznanym i umożliwiając rozwój na poziomie ciała, pozostając przy tym w integracji z umysłem i sercem.

Będzie to holistyczne spojrzenie na człowieka w przestrzeni, w której każdy uczestnik będzie miał szansę w profesjonalny sposób pracować na wszystkich poziomach percepcji.

Warsaw FLow Festival 2019

Z okazji jubileuszu festiwalu wśród zaproszonych gości pojawili się zarówno ulubieni nauczyciele z poprzednich lat (Iwona Olszowska, Ray Chung), jak i nowi pedagodzy i choreografowie, w tym słynny Charlie Morrissey, który odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Podczas warsztatów i zajęć uczestnicy: za pomocą tańca będą pracować nad swoim rozwojem, przygotują performance oraz wykorzystają działania ruchowe by zwiększyć swoją samoświadomość i potencjał własnego ciała.  Będzie bardzo świadomie, inteligentnie i tanecznie!

Wydarzenie dla profesjonalistów i pasjonatów kontakt improwizacji – co czeka na uczestników?

Dziesiąta edycja festiwalu Warsaw Flow będzie się składać z trzech części. Pierwsza to 7-dniowy, skierowany do tancerzy Projekt Performatywny z Melissą Monteros, profesorem oraz przewodniczą Wydziału Tańca na Uniwersytecie w Calgary w Kanadzie oraz Wojciechem Mochniejem, tancerzem choreografem, który obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie.

Drugą część festiwalu przygotowano z myślą o osobach zainteresowanych kontakt improwizacją. Tu w programie znajdują się intensywne warsztaty prowadzone przez Raya Chunga, nauczyciela, który w swojej pracy integruje różne formy ruchu, w tym sztuki walki, bodywork i Ruch Autentyczny i Charlie’ego Morrissey’a, reżysera, choreografa, performera, nauczyciela i badacza, który performancem zajmuje się już od 30 lat.

To wyjątkowy festiwal kontakt-improwizacji

Do tego jeszcze praktyki oddechowe z Grzegorzem Pawłowskim, trenerem osobistym, coachem i fizykiem zajmującym się kontakt improwizacją. Dodatkowo w programie znalazł się także site-specific z improwizatorką i nauczycielką tańca Iwoną Olszowską.

Zarówno na profesjonalnych tancerzy, jak i świeżo upieczonych pasjonatów kontakt improwizacji czekać będą także taneczne jamy, kino tańca i otwarta przestrzeń do samodzielnej eksploracji. Warsztaty po raz pierwszy odbywać się będą w Mazowieckim Instytucie Kultury, który wspiera inicjatywy taneczne.

Otwarcie festiwalu poprzedza, odbywająca się w dniach 6-7 lipca,  konferencja performatywna “Kontakt Improwizacja w Polsce“ w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na której uczestnicy skupią się na roli, jaką odegrała technika kontakt improwizacji w twórczości i kształtowaniu się metod polskich tancerzy, choreografów i pedagogów.

10. Międzynarodowy Festiwal Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow
Daty:
7 – 14 lipca
Miejsce:
Mazowiecki Instytut Kultury

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany