Home WydarzeniaKulturalnie GRATKA DLA FANÓW DOBREGO DESIGNU! WYSTAWA NA STULECIE BAUHAUSU W WARSZAWSKIM PURO HOTEL

GRATKA DLA FANÓW DOBREGO DESIGNU! WYSTAWA NA STULECIE BAUHAUSU W WARSZAWSKIM PURO HOTEL

by admin

Stulecie Bauhausu, które obchodzimy w tym roku, to okazja, którą dzięki magazynowi LABEL świętujemy z najlepszymi polskimi ilustratorami i plakacistami. Redakcja magazynu postanowiła uczcić urodziny słynnej szkoły, zapraszając polskich artystów plakatu do wykonania projektów inspirowanych stylem uczelni, w której wykształciło się wielu wybitnych architektów, projektantów i artystów. Jaki będzie efekt zobaczymy w hotelu PURO w Warszawie.

Autor: Andrzej Pągowski

Co zobaczymy na warszawskiej wystawie? Efektem projektu jest 20 plakatów w limitowanej ilości 10 sztuk każdy (dostępne w sklepie Label). Wśród autorów plakatów znajdziemy m.in. Andrzeja Pągowskiego, Olę Niepsuj, Dawida Ryskiego, Eweliną Gąskę, Krzysztofa Iwańskiego i Michała Batorego. 

Autor: Mieczysław Wasilewski

Inspirując się stylem Bauhausu i jego ideami, zaproszeni ilustratorzy stworzyli niepowtarzalne projekty: to dwadzieścia różnych temperamentów i odmiennych stylów, dwadzieścia różnorodnych spojrzeń na założenia tej wpływowej szkoły i na indywidualności, które ją tworzyły.

Każdy plakat to osobna opowieść na temat bogatej historii (i teraźniejszości) Bauhausu. Razem tworzą one niezwykłą kolekcję, upamiętniającą wpływ Bauhausu na współczesne myślenie o projektowaniu i architekturze.

Autor: Krzysztof Iwański

Ważny jest również aspekt charytatywny inicjatywy. Część zysków ze sprzedaży plakatów trafi bowiem do Stowarzyszenia Masław, w ramach którego działa inicjatywa Tu było, tu stało. Jej członkowie, od lat działają na rzecz ochrony zabytków, modernistycznego dziedzictwa i poprawy jakości przestrzeni miejskiej – edukując, publikując, prowadząc warsztaty i spacery miejskie.

Wystawa będzie podróżować po hotelach sieci PURO w całej Polsce. Już dziś, 15 czerwca, pojawi się w Warszawie.

Miejsce: PURO Hotel Warszawa Wystawa będzie otwarta w dniach: 15 – 30 czerwca Wstęp Wolny

 

You may also like