Już 24 czerwca, w letnią noc, pod gwiazdami, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki kilkaset osób spotka się przy wspólnym stole. Będzie on zastawiony różnorodnie i wielokulturowo. Gościom będą towarzyszyły opowieści o potrawach minionych 30 lat czasu transformacji, epoki, kiedy intensywnie poznawaliśmy to, co nowe. Zapraszamy do celebrowania wolności, dialogu, szacunku i bycia razem ponad podziałami.

Kolacja Sen Nocy Letniej, Plac Defilad w Warszawie

“Sen Nocy Letniej. Cudowne Konstelacje” na Placu Defilad
Niezależnie od przekonań i pochodzenia, wszędzie na świecie to właśnie kuchnia, jedzenie i wspólny stół na co dzień łączą ludzi.Plac Defilad już po raz czwarty organizuje kolację w wyjątkowej warszawskiej scenerii.

Szekspirowski „Sen nocy letniej” nawiązuje do magicznych przeobrażeń, gwałtownych emocji, niespodziewanych konstelacji. Taka też będzie kolacja 24 czerwca. Goście przypomną sobie, co jedliśmy w ciągu trzech ostatnich dekad, jak spotykaliśmy się z kuchniami z różnych stron świata, eksperymentowaliśmy z nowymi smakami, otwieraliśmy się na świat i jak to jedzenie nas zmieniało.

30 lat wolności celebrujmy przy wspólnym stole
Szekspirowski „Sen nocy letniej”, wspólny stół na Placu Defilad, potrawy, które przygotowywaliśmy w ostatnich 30 latach – międzykulturowy miks, który był znakiem wielkiej przemiany, do tego Coca-Cola, która była świadkiem tych zmian, a gości na naszych stołach od kilkudziesięciu lat. To wszystko razem tworzy cudowną konstelację. Coca-Cola jest marką, która stała się częścią popkultury. Dla Polaków w okresie przemian była symbolem wolności i wielkiego świata.

Warto o polskiej wolności opowiadać z perspektywy zwykłych codziennych doświadczeń. Choćby kulinarnych. Wtedy przypominamy sobie prawdziwy smak tego,
co nam wszystkim zdarzyło się w ciągu minionych trzech dekad – mówi Tomasz Plata, zastępca dyrektora Teatru Studio oraz kurator programu tegorocznej edycji Placu Defilad.

Wybierzecie się? Zapowiada się niezwykłe przeżycie nie tylko dla smakoszy, ale i wszystkich innych otwartych na ciekawe doświadczenia!

Miejsce: Plac Defilad
Data: 24 czerwca
Bilety do kupienia TUTAJ (od 11 czerwca)
Koszt: 125 zł

Zdjęcia: materiały prasowe, facebook/placdefiladAbout The Author