Dwie klubokawiarnie, targ street foodowy i masa innych atrakcji w urokliwym sąsiedztwie Wisły. To właśnie Lunapark, plenerowy kompleks, który 7 czerwca otworzy się w Warszawie. Za nowym miejscem stoją twórcy Nocnego Marketu, klubów Hocki Klocki i Niebo, zlotu food trucków Żarcie na Kółkach i baru Warmut, a to świadczy o tym, że to miejsce nie może się nie udać!

Lunapark nad Wisłą
Lunapark zajmie olbrzymi, zielony teren na prawym brzegu Wisły, przy Wale Miedzeszyńskim 407. Organizatorzy postanowili stworzyć tam wyjątkową przestrzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, gastronomicznym i rekreacyjnym. Miejsce, które ma być kwintesencją miejskich wakacji. Miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził.

MINI MARKET pyszne jedzenie od najlepszych producentów

Street foodowa część Lunaparku i młodszy brat kultowego Nocnego Marketu, który od 4 sezonów karmi warszawskich foodies. Kilkanaście stoisk z pysznym jedzeniem to nie tylko znane restauracje, ale też miejskie klasyki: od hiszpańskiego i portugalskiego seafoodu, przez kuchnię meksykańską, węgierską i polską aż po burgery, pizzę z pieca opalanego drewnem i przysmaki kuchni azjatyckiej. 

Wśród wystawców znajdziecie m.in. SupperlardoLAS – Lokalna Atrakcja Stolicy GringoBarThe Cool Cat,  Vegan Langosze oraz  Dream Cream Lody Rzemieślnicze

Mini Market działać będzie w piątki (18.00 – 2.00), soboty (14.00 – 2.00) i niedziele (14.00 – 22.00), a od 13 czerwca również w czwartki w godzinach 18.00 – 2.00

HOCKI KLOCKI imprezownia, którą pokochali warszawiacy

Fot. Facebook/ Hocki Klocki Nad Wisłą

Po 5 sezonach na Bulwarze Flotylli Wiślanej, tego miejsca nie trzeba przedstawiać. Kolorowa klubokawiarnia z wielką figurką ludzika Lego na szczycie powraca, by znów bawić na całego! Plan na najbliższy weekend?

Piątek

● 22:00: Kotojeleń x Borucci (Rapperoni) x Zeppy Zep x Kuvau x Alex Köffer x Vinylstealer

Sobota

● 15:00-18:00 WARSZTATY DLA DZIECI – UPCYKLING/ZERO WASTE x Ethy

Na warsztatach najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać zabawki i instrumenty muzyczne.  Nauczą się nadawać nowe życie przedmiotom, dowiedzą się też, co to jest upcykling i bezodpadowy styl życia.

● 15:00-16:00 Joga z Yoga Republic

● 22:00: Afterparty po Sokół x PRO8L3M x Jetlagz x Oki – RHW Block Party DJ KEBS x Kfjatek x FALCON1

NIEDZIELA

● 16:00-20:00 Hocki Klocki by DANCING Międzypokoleniowy

Potańcówka z Dancingiem Międzypokoleniowym to wyjątkowy event dla przedstawicieli wszystkich generacji. Wiek nie gra tu roli, liczy się tylko dobra zabawa!

WATA CUKROWA klubokawiarnia w namiocie cyrkowym

Nowatorska klubokawiarnia zamknięta w prawdziwym namiocie cyrkowym. Połączenie najlepszej muzyki, pokazów i szalonego wystroju, zamieni każdą wizytę w widowiskowe przeżycie.

Piątek

● 22:00 Holiday 80 x Piotr Kasprowicz b2b Adam Obrębski (NBSE)

Pierwszy dzień otwarcia to odważne postawienie na eklektyzm i różne wizje muzyki klubowej. Za sprawą występów Holiday80 oraz premierowo – szefa wytwórni muzycznej Luzztro Records i 1/2 duetu PIUR – Kasprowicz b2b Adam Obrębski będzie można odbyć muzyczną podróż od disco i house’u w jego klasycznym ujęciu po uwielbiane przez wszystkich progresywne brzmienia. Wszyscy w/w artyści, wystąpili niedawno podczas izraelskiej trasy Radio Tel Aviv, dzieląc jedną scenę m.in z Magit Cacoon (Crosstown Rebels), Kadosh, Braunbeck (Watergate Club) czy Rising Dust.  

Sobota

● 22:00 DUSS x WEIKUM x Nowosad x NuCasa x Lulu Malina / powered by Pryzmat

Wieczór pod znakiem melodyjnej i energetycznej elektroniki od czołówki warszawskiej sceny klubowej. Występom didżejskim towarzyszyć będzie specjalny pokaz świetlny i audiowizualne show napędzane przez ekipę PRYZMAT-u. Kuratorzy wydarzeń z serii Pryzmat – Nowosad i NuCasa do wspólnej zabawy w magicznej Wacie Cukrowej zaprosili jednych z najbardziej doświadczonych artystów na polskiej scenie – duet DUSS, którzy wystąpili m.in podczas oficjalnego wydarzenia Cocoon obok Sven Väth, Joris Voorn czy André Galluzzi.

Wojtek i Sebastian konsekwentnie kroczą ścieżką obraną na początku kariery i właśnie za konsekwencje pokochała ich polska – i nie tylko – tkanka klubowa. Całości dopełni jedna z organizatorek Castle Rave, promotorka, osobowość, DJ’ka o niespożytych pokładach energii – LuLu Malina.

Niedziela

● 17:00 pokaz filmu “E.T.” dla całej rodziny

Pierwszy z cyklu seansów w namiocie cyrkowym. “E.T.” to porywająca, ponadczasowa historia dla widzów w każdym wieku, opowiadająca o niezapomnianej podróży zagubionego kosmity i jego przyjaźni z 10-letnim chłopcem.

LUNAPARK – EKO miejsce dla każdego
To dopiero początek, a na całą wiosnę i lato, Lunapark przyszykował bogaty program darmowych wydarzeń kulturalnych, muzycznych, lifestyle’owych i sportowych. Zarówno aktywności dziennych, jak i wieczornych.

Poza klubokawiarniami i targiem kulinarnym, na terenie Lunaparku znajdować się będzie także strefa sportowa, a w niej m.in.: tor do skimboardu, ring bokserski, stół do ping-ponga i tor do mini golfa. Miejsce idealne do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Warto także wspomnieć o rozwiązaniach proekologicznych w kompleksie. Organizatorzy postanowili wyeliminować plastik i każdy z wystawców Mini Marketu jest zobowiązany, aby korzystać wyłącznie z ekologicznych, biodegradowalnych opakowań i sztućców. Co więcej, wszystkie napoje serwowane na terenie Lunaparku będą podawane w kubkach zwrotnych, wielorazowego użytku i z papierowymi słomkami na życzenie.

LUNAPARK
Data otwarcia: 7 czerwca
Wstęp Wolny

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany