Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że nie ma szans, aby Nocny Market powrócił na Dworzec Warszawa Główna Osobowa. Już się żegnaliśmy, już płakaliśmy, a tu proszę Po wielu miesiącach, Nocny Market budzi się z zimowego snu. Czwarty, bonusowy sezon rozpocznie się już 17 maja, nie możemy się doczekać!

Nocny Market powraca na Dworzec Główny!

Nocny Market już w najbliższy weekend, 17 – 19 maja
Nocny Market pierwszy raz swoje podwoje dla odwiedzających otworzył w 2016 roku, zajmując i ożywiając unikalną, industrialną przestrzeń dawnego peronu dworca Warszawa Główna Osobowa. Organizatorzy wypełnili ją kuchnią z całego świata, punktami miejskich usług i wystawami sztuki, tworząc idealne miejsce na wiosenno-letnie wieczory.

Już po pierwszym sezonie, Nocny Market wpisał się w gastronomiczno-rozrywkową mapę stolicy, przyciągając co weekend tysiące gości w każdym wieku, zarówno mieszkańców, jak i rzesze turystów. W pewnym momencie trudno było sobie wyobrazić, żeby Nocnego zabrakło!

Skąd decyzja o powrocie na Główny?
W zeszłym roku, Nocny Market razem ze swoimi fanami, gorąco pożegnał dotychczasową lokalizację na peronie. Przyczyną był zapowiadany start budowy, mającej na celu przywrócenie ruchu kolejowego na stacji Warszawa Główna Osobowa.

Warszawiacy pokochali Nocny Market

Organizatorzy szukali nowego miejsca na powrót, prace budowlane ruszyły, jednak do tej pory nie objęły one terenu, na którym mieścił się Nocny Market. Dzięki temu oraz uprzejmości PKP SA, PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Trakcji PRKiI oraz Stacji Muzeum, street foodowy targ może pozostać w dotychczasowej lokalizacji! Czwarty sezon będzie swego rodzaju bonusem i, jak zapowiadają organizatorzy, potrwa dopóki pozwolą na to prowadzone prace budowlane.

Kogo spotkacie w tym sezonie?
Nocny Market wraca więc pełną parą dokładnie w to samo miejsce i w tej samej, pysznej formie! Od piątku do niedzieli (a od 23 maja maja także w czwartki), pod gwiazdami karmić będą najlepsi wystawcy street foodowi. Pojawią się nie tylko ulubieńcy z lat poprzednich, ale i nowe gastronomie. Sezon wypełnią też pop-upy, koncepty blogerów kulinarnych i wizyty znakomitych szefów kuchni.

Pierwszy weekend na peronie otworzą m.in.: Supperlardo, El Puertito, Mąka i Woda, Night Burger, Łowcy Syren, The Cool Cat, Langosze, Brasil On The Plate czy Dogidog. Wróci też Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką. AAAA, Aż zgłodnieliśmy!

Na Nocnym Markecie nie zabraknie oczywiście też barów, wystaw sztuki, stoisk lifestyle’owych, punktów miejskich usług (mini studia tatuażu, barber shopu) i muzyki. Widzimy się w piątek!

Miejsce: Nocny Market
Weekend otwarcia sezonu: 17 – 19 maja (piątek i sobota od 17.00 do 1.00 i w niedzielę od 16.00 do 23.00)

 

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany