Miałam fajną okazję zobaczyć, jak wygląda i – przede wszystkim – jak działa pierwsza sala kinowa w Polsce w technologii Screen X. Tutaj film obejrzymy nie na jednym, ale na trzech ekranach. Efekt jest dość niespodziewany.

Screen X – trzy ekrany zamian jednego w Cinema CIty

Screen X to filmowe doświadczenie, jakiego jeszcze nie było
Z początku obawiałam się, że po seansie będę miała wrażenia podobne, jak po pierwszym filmie w technologii 3d – zawód, niedosyt plus zmęczone oczy. Było jednak inaczej, bo tutaj nie oglądamy filmu na trzech ekranach cały czas, tylko przy okazji poszczególnych scen, kiedy ten efekt naprawdę się przydaje i robi wrażenie. “Czyli w jakich?” zapytacie. Odpowiadam!

Takich, kiedy dla nas jako widzów ważne jest zobaczenie tego, co dzieje się w okół głównej, centralnej sceny. Takich, które potrzebują dodatkowych ekranów, aby pokazać nam ogrom widowiska, wydarzenia albo mają dodać całości dynamiki. W pokazowych filmach były to wyścigi samochodowe, a także… koncert finałowy z “Bohemian Rhapsody”.

Bohemian Rhapsody w technologii Screen X

KOncert z filmu “Bohemian Rhapsody”

To naprawdę było coś – można było poczuć się tak, jakby było się w tłumie szczęśliwych, śpiewających, pełnym emocji ludzi. Robi wrażenie i… wzrusza.

Filmy mogą być kręcone specjalnie pod Screen X – tak właśnie było w przypadku “Bohemian Rhapsody” – ale jest też opcja, że do istniejących już filmów “dorabia się” boczne ekrany, korzystając np z niewykorzystanych wcześniej w montażu ujęć. 

Jaki film zostanie wyświetlony najpierw w Screen X w Warszawie?
Jeśli chcecie przekonać się na własnej skórze jak to wszystko wygląda i czy to w ogóle coś dla was, macie okazję to zrobić już od dziś w Cinema CIty w Galerii Mokotów. Pierwszym filmie, który będzie wyświetlany na Screen X w Warszawie jest “Kapitan Marvel”. Lepiej chyba być nie mogło!

Sam film na pewno nie zawiedzie fanów Marvela, a dodatkowe efekty w kilku scenach dają efekt WOW – sceny walki i zdjęcia “z kosmosu” przenoszą film na inny level. Super. 

Miejsce: Screen X, Cinema City Mokotów 
Otwarcie: 7 marca
Pierwszy wyświetlany film: “Kapitan Marvel”

 

 

 

 

 

About The Author