Jeden z najlepszych kreatywnych domów produkcyjnych w Polsce – Papaya Films, startuje z nowym, autorskim programem edukacyjnym! Papaya Films Academy to praktyczne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży obejmujące szeroko pojętą dziedzinę organizacji produkcji, reżyserii, fotografii. Zobaczcie, co was interesuje. 

Papaya Films Academy startuje w marcu 2019

Papaya Films Academy 
Inauguracyjna edycja wystartuje w marcu 2019 w Warszawie. Papaya Films Academy obejmować będzie praktyczne szkolenia z dziedziny organizacji produkcji, reżyserii czy fotografii. Autorski program warsztatów powstał na bazie doświadczeń dotychczasowych pięciu edycji konkursu dla młodych twórców filmowych Papaya Young Directors.


– Z roku na rok poszerzając naszą inicjatywę o coraz to nowe działania edukacyjne, nawiązaliśmy współpracę z kilkudziesięcioma szkołami filmowymi i artystycznymi. Dzięki temu wiemy, jak wiele talentów i kreatywnego potencjału drzemie w dzisiejszych młodych filmowcach, oraz jak ogromna jest ich ciekawość realnej strony pracy w branży. Zapotrzebowanie na tego typu warsztaty jest ogromne, a my dzięki 13-letniemu doświadczeniu na rynku, możemy dziś zaoferować początkującym twórcom właśnie to dodatkowe, bardziej praktyczne wsparcie – mówi Kacper Sawicki, Executive Producer w Papaya Films i szef konkursu Papaya Young Directors.
 
Czego dokładnie będziecie mogli się nauczyć?
W skład Papaya Films Academy wchodzą praktyczne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Warsztaty obejmują szereg tematów związanych z szeroko pojętą organizacją produkcji takich, jak m.in. proces kreacji reklamy od pomysłu do realizacji, prawo dla twórców reklamowych, zasady tworzenia kosztorysów, treatmenty reżyserskie, ubezpieczenie jako zarządzanie ryzykiem na planie, muzyka w reklamie, VFX & Video Design czy organizacja produkcji sesji foto i teledysków.
 

Papaya Films Academy – rozkład warsztatów
 
Historia w jednym obrazku. Warsztaty fotograficzne | 21 marca
Prowadzący: Daniel Jaroszek, fotograf & reżyser, Papaya Films
 
Muzyka w reklamie. Skąd jest ten kawałek? | 23 marca
Prowadzący: Jacek Dwórznik, CEO Dcode Media
 
Prawo dla twórców reklamowych | 27 marca
Prowadzący: Jan Mukułowski, Head of Legal, Papaya Films
 
Dźwięk i muzyka | 27 marca
Prowadzący: Paweł Drzyzga – realizator dźwięku, Michał Gorczyca – muzyk, kompozytor, Wawrzyniec Sierosławski – realizator dźwięku | pracownia studia Lunapark
 
VFX & Motion design | 28 marca
Prowadzący: Jarosław Kita – VFX Supervisor, reżyser animacji, Piotr Rudkowski – motion graphic designer, 3D artist,, Łukasz Kondek – generalista 3D, specialista renderingu, Lunapark
 
Produkcja reklamowa | 30 marca
Prowadzący: Michał Trusiewicz, Producer, Papaya Films
 
Jak przygotować dobry treatment? | 4 kwietnia
Prowadzące: Karola Kowalczyk, Head of Talent Management, Michalina Sobieraj, Art Director Papaya Films
 
Partnerami Papaya Films Academy 2019 są Lunapark, Głośno, Daylight Studio, MAKonLine Ubezpieczenia oraz Dcode Media.

About The Author