We wtorek, 19 lutego, na FanPage’u Prochowni Żoliborz pojawiła się smutna informacja dotycząca braku przedłużenia umowy dzierżawy dla tego, ukochanego przez Warszawiaków miejsca. O co chodzi i jak możemy wyrazić sprzeciw?

Ostatnie tygodnie Prochowni Żoliborz? Mówimy NIE!
Jak informują właściciele lokalu – mimo iż dopełniono wszystkich obowiązków i spełniono wszystkie wymogi dzierżawy, umowa nie została przedłużona. Istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że Prochownia Żoliborz na stałe zniknie z kulturalnej mapy Warszawy.

Przypomnijmy, że miejsce funkcjonuje od 6 lat, zapewniając mieszkańcom miasta i dzielnicy interesujące wydarzenia, takie jak choćby kino letnie, występy improwizatorów czy spektakle teatralne.

Teatr Pijana Sypialnia w Prochowni Żoliborz, Fot. Prochownia Żoliborz

To jedno z niewielu miejsc na warszawskim Żoliborzu, gdzie mogliśmy spotkać się zimą, a latem spędzać tam ciepłe wieczory rozmawiając, bawiąc się i spędzając czas w otoczeniu pięknego, zielonego parku. Dziś trudno nam wyobrazić sobie, że mogłoby tego zabraknąć, dlatego głośno mówimy tej decyzji : NIE.

Jeśli jesteś po tej samej stronie i nie chcesz dopuścić do tego, aby Prochownia zniknęła z żoliborskiego parku – podpisz PETYCJĘ. Razem możemy zdziałać wiele!

Podpisując petycję sprzeciwicie się m.in.

– zamykaniu parku w godzinach nocnych (22 -6 w okresie jesienno-zimowym i od 24-6 w okresie letnim)

– zakazowi organizowania kina letniego oraz imprez tanecznych

– ograniczeniu powierzchni dzierżawionej przestrzeni zielonej z 700m do 170m, co uniemożliwi funkcjonowanie ogródka oraz organizację zajęć takich jak np. joga na trawie, teatr letni i wielu innych

Podpisujcie, przekazujcie znajomym. Trzymamy kciuki, aby się udało! #TeamProchownia

 

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany