Home MiejscaKnajpy i kawiarnie TO KONIEC PROCHOWNI ŻOLIBORZ?! JEŚLI TEŻ SIĘ NA TO NIE ZGADZASZ, PODPISZ PETYCJĘ!

TO KONIEC PROCHOWNI ŻOLIBORZ?! JEŚLI TEŻ SIĘ NA TO NIE ZGADZASZ, PODPISZ PETYCJĘ!

by admin

We wtorek, 19 lutego, na FanPage’u Prochowni Żoliborz pojawiła się smutna informacja dotycząca braku przedłużenia umowy dzierżawy dla tego, ukochanego przez Warszawiaków miejsca. O co chodzi i jak możemy wyrazić sprzeciw?

Ostatnie tygodnie Prochowni Żoliborz? Mówimy NIE! Jak informują właściciele lokalu – mimo iż dopełniono wszystkich obowiązków i spełniono wszystkie wymogi dzierżawy, umowa nie została przedłużona. Istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że Prochownia Żoliborz na stałe zniknie z kulturalnej mapy Warszawy.

Przypomnijmy, że miejsce funkcjonuje od 6 lat, zapewniając mieszkańcom miasta i dzielnicy interesujące wydarzenia, takie jak choćby kino letnie, występy improwizatorów czy spektakle teatralne.

Teatr Pijana Sypialnia w Prochowni Żoliborz, Fot. Prochownia Żoliborz

To jedno z niewielu miejsc na warszawskim Żoliborzu, gdzie mogliśmy spotkać się zimą, a latem spędzać tam ciepłe wieczory rozmawiając, bawiąc się i spędzając czas w otoczeniu pięknego, zielonego parku. Dziś trudno nam wyobrazić sobie, że mogłoby tego zabraknąć, dlatego głośno mówimy tej decyzji : NIE.

Jeśli jesteś po tej samej stronie i nie chcesz dopuścić do tego, aby Prochownia zniknęła z żoliborskiego parku – podpisz PETYCJĘ. Razem możemy zdziałać wiele!

Podpisując petycję sprzeciwicie się m.in.

– zamykaniu parku w godzinach nocnych (22 -6 w okresie jesienno-zimowym i od 24-6 w okresie letnim)

– zakazowi organizowania kina letniego oraz imprez tanecznych

– ograniczeniu powierzchni dzierżawionej przestrzeni zielonej z 700m do 170m, co uniemożliwi funkcjonowanie ogródka oraz organizację zajęć takich jak np. joga na trawie, teatr letni i wielu innych

Podpisujcie, przekazujcie znajomym. Trzymamy kciuki, aby się udało! #TeamProchownia

     

You may also like