Już 15 marca odbędzie się w Warszawie wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz modernizacji Centrum Zdrowia Dziecka, w którym udział wezmą światowej sławy śpiewacy operowi – Artur Ruciński i Rafał Siwek. Usłyszenie ich na jednym koncercie w Polsce to wielka rzadkość i ogromne przeżycie. Towarzyszyć im będzie znakomita orkiestra Sinfonia Iuventus, a całość poprowadzi wspaniały dyrygent Piotr Sułkowski. Soliści, orkiestra i dyrygent wystąpią pro publico bono. 

Wielcy Artyści Małym Pacjentom – skąd pomysł na projekt?
Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest wybitna skrzypaczka, Patrycja Piekutowska, która od 20 lat koncertuje po całym świecie. Dotychczas zagrała blisko 900 koncertów w 39 krajach świata i nagrała 12 solowych płyt. Stworzyła ten projekt mając osobistą historię łączącą z CZD jej syna, który przeszedł 3 operacje na otwartym sercu i dzięki wybitnym polskim kardiochirurgom jest radosnym i wspaniale rozwijającym się dziewięciolatkiem.

Syn był dla artystki wielką inspiracją do stworzenia pierwszego projektu łączącego muzykę klasyczną, świat biznesu i kardiochirurgię dziecięcą, który nazywał się “Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”.

Artystka stworzyła 7 takich wydarzeń, a pomiędzy nimi zdobyła partnerów do zakupu 6 niezwykle ważnych sprzętów kardiochirurgicznych o łącznej wartości blisko 700.000 zł. Koncerty, co warto zaznaczyć, nie kosztowały ani złotówki, ponieważ wszyscy partnerzy brali udział pro bono: artyści, właściciele sal, cateringi, budowa sceny, druk zaproszeń i programów itd. Tym razem projekt jest stworzony specjalnie dla Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, największego szpitala dziecięcego w Polsce.

Patrycja Piekutowska osobiście poszukuje partnerów do wykonania remontów wielu części wspólnych szpitala, które obok pięknie odnowionych oddziałów, nie były modernizowane od 40 lat… Dla dzieci to bardzo przytłaczający widok. Zaledwie od początku stycznia znalazła już 12 firm, które wkrótce rozpoczną pracę. Za kilka dni rozpoczyna się remont całego hallu głównego, następnie dachu basenu i wielu innych miejsc. Prezesów z dobrym sercem dla dzieci publiczność pozna na koncercie, gdy na scenie otrzymają podziękowania. Sama Artystka poprowadzi koncert wraz z uznanym konferansjerem Wojciechem S. Wocławem i również zagra w duecie z Rafałem Siwkiem. 

Wydarzenie zorganizowane będzie na światowym poziomie nie tylko dzięki Gwiazdom, ale też reżyserii świateł, które w prezencie dostarczy wielka firma Aram, a reżyserią świateł zajmie się jeden z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie Adam Tyszka. Artyści wraz z orkiestrą wystąpią na trzypoziomowej scenie, którą wybuduje również w prezencie firma Athletic, a ekskluzywne cegiełki i programy wydrukuje pro bono Polski Druk. Cegiełki każdemu, do rąk własnych, dostarczy FedEx Express Polska – kolejny partner pro bono.

Współorganizatorem jest Politechnika Warszawska, której Duża Aula, udostępniona dzięki uprzejmości Rektora, zamieni się w magiczną salę koncertową, gdzie zasiądą wszyscy, którzy kupią bilet – Cegiełkę Zdrowia Dziecka w cenie 250 zł. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na remont podjazdu dla karetek, który wymaga natychmiastowej modernizacji. Wspaniała idea, wspaniały cel. Warto wesprzeć to wydarzenia! 

Miejsce: Politechnika Warszawska
Data: 15 marca
Start: 19.00
Bilety: 250 zł

 

 

 

 

About The Author