To będzie piękne widowisko! Już 26 maja 2019 roku w warszawskiej Hali Torwar odbędzie się koncert “Życia mała garść” dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu – wspaniałym artystom, o których pamięć trwa do dziś.

Wyjątkowy koncert dla Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego
Muzyczne małżeństwo już w latach 70-tych stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. Repertuar koncertu “Życia mała garść” to piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych twórców. Nie zabraknie również wielu przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców.

Większość z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby dostaną nowego życia. W koncercie nie zabraknie klasyków, które zna każdy z nas: “Tyle słońca w całym mieście”, “Radość najpiękniejszych lat”, “Tylko mnie poproś do tańca”, “Nic nie może wiecznie trwać”, “Wielka dama” i wiele wiele innych. 

Koncert o tytule “Życia mała garść” miał już swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu w 2019 roku jest 75-ta rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70-ta rocznica urodzin i 40-ta rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar.Opiekę artystyczną sprawuje nad nim córka muzycznej pary, Natalia Kukulska.

Narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi Artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się między innymi: Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Tego wieczoru zaśpiewają dla was takie gwiazdy polskiej muzyki jak Kayah, Katarzyna Groniec, Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Marek Piekarczyk czy Igor Herbut, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

Miejsce: Hala Torwar
Data: 26 maja
Start: 19.30
Bilety: 149, 159 zł. DO kupienia TUTAJ

 

About The Author