Home MiejscaBary i puby UL YAFO – NOWY KONCEPT KULINARNY PRZY POZNAŃSKIEJ. “NIC TAK NIE ZBLIŻA LUDZI JAK WSPÓLNY POSIŁEK”

UL YAFO – NOWY KONCEPT KULINARNY PRZY POZNAŃSKIEJ. “NIC TAK NIE ZBLIŻA LUDZI JAK WSPÓLNY POSIŁEK”

by admin

Pity z długo pieczonym żebrem z daktylowym BBQ, grillowany bakłażan z sosem tahini i płatkami róży,  własnego wyrobu merguezy i pikle, to tylko niektóre pozycje w karcie UL YAFO. W tym miejscu zasmakują wszyscy poszukiwacze apetycznych i barowych przygód o każdej porze dnia i nocy – menu zmieniać się będzie w zależności od pory dnia. Tu każdy poczuje się jak u siebie w domu – dobrze i na miejscu…

UL YAFO, fot. Joanna Matyjek

UL YAFO – Rodzina i przyjaciele

Historia UL YAFO jest bardzo prosta: grupa przyjaciół postanowiła stworzyć miejsce, w którym przy akompaniamencie znakomitej kuchni będzie toczyć się bogate życie towarzyskie. Nie jest tajemnicą, że Poznańska to jedna z tych warszawskich ulic, która nigdy nie zasypia. Jak mówią sami właściciele, brakowało im jednak miejsca z dobrą muzyką, w którym można zjeść coś pysznego nawet późną nocą.

UL YAFO, fot. Joanna Matyjek

UL YAFO to odzwierciedlenie ich marzeń – miejsce, które zmienia się wraz z porą dnia, gdzie późne śniadanie może przerodzić się w całonocną imprezę, a każdy zawsze znajdzie coś dla siebie.

– Otwierając to miejsce nie chcieliśmy ograniczać go do konkretnej formy, bo byłoby to też ograniczające w zakresie godzin otwarcia. Stąd właśnie koncepcja gastro-baru – miejsca, które powinno żyć cały czas. UL YAFO kojarzy nam się z domem, w którym zawsze czeka na nas coś dobrego i miejscem, gdzie można czuć się swobodnie. Zapraszając kogoś do domu, dbamy nie tylko o jego podniebienie, ale i o dobre samopoczucie. Dokładnie tak samo traktujemy naszych gości – opowiadają właściciele.

UL YAFO, fot. Joanna Matyjek

Miejsce jest więc idealne na każdą okazję – obiad z rodziną, późną kolację z przyjaciółmi, koktajlami i muzyką lub leniwe weekendowe śniadanie. Mile widziani są również czworonożni goście. Wystrój UL YAFO nawiązuje do zabytkowej kamienicy, w której lokal się znajduje. Całość uzupełniają industrialne meble i drewniany bar, a na ścianach i w menu znalazły się kolaże oraz inne prace artystki Laury Paweli.

Dzień i noc, sharing plates, gastro-bar i bliskowschodni street food

Kuchnia UL YAFO inspirowana jest smakami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Potrawy przygotowywane są w większości przy wykorzystaniu pieca opalanego ekologicznym węglem (np. chermoula z grillowanym bakłażanem i papryką czy kofty), dzięki czemu mają niepowtarzalny smak i aromat.

UL YAFO, fot. Joanna Matyjek

Menu zostało skonstruowane w taki sposób, aby wszyscy – mięsożercy, wegetarianie i weganie – znaleźli coś dla siebie. Należy podkreślić, że warzywa często nie są jedynie dodatkiem, ale i gwiazdą talerza, jak choćby kolorowy kalafior z grilla.

Weekendowym śniadaniowym pysznościom (shakshuce z domowymi merguezami, marokańskim naleśnikom, wegańskiej granoli) towarzyszy pyszna kawa, świeżo wyciskane soki i koktajle. W tygodniu zaś w porze obiadowej czeka wybór ciepłych i zimnych dań… z karty. Dzięki temu lokal działać będzie w oparciu o ideę zero waste, którą chce zaszczepić również u swoich gości.

Menu dzienne i nocne

W ciągu dnia UL YAFO zaprasza do niespiesznego kontemplowania wspólnych posiłków. Słowo „wspólnych” ma w tym przypadku duże znaczenie – większość dań to dania typu „sharing plates”, którymi można podzielić się ze swoimi towarzyszami kulinarnej podróży.

UL YAFO, fot. Joanna Matyjek

Menu nocne to z kolei wariacja na temat bliskowschodniego street foodu – idealnego dodatku do wieczornego, barowego klimatu. Skoro już o nim mowa to tu również każdy znajdzie coś dla siebie. Na spragnionych czeka bowiem wino, prosecco, owocowe koktajle, piwa z rzemieślniczych browarów, a także szeroki wybór rzadko spotykanych wysokoprocentowych alkoholi.

W UL YAFO zjecie też pyszne lunche, od wtorku do piątku w godzinach 12.00 – 16.00

UL YAFO ul. Poznańska 16 Godziny otwarcia: poniedziałek: 19.00 – 24.00 wtorek – środa: 12.00 – 00.00 czwartek, piątek: 12.00 – 1.00 sobota: 10.00 – 1.00 niedziela: 10.00 – 00.00

You may also like