Jak co tydzień proponujemy Wam 5 wydarzeń, które pomogą Wam przetrwać do piątku!

1. GENERAŁ I DZIEWCZYNA. PERFORMANS ANNY BAUMGART – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performans Anny Baumgart “Generał i dziewczyna”. Performans Anny Baumgart “Generał i dziewczyna” powstał na podstawie historii generała Humberto Delgado i jego partnerki i sekretarki, rewolucjonistki Arajaryr Moreira de Campos.
Data:
 14. stycznia
Start: 19.00

Więcej info: FB EVENT

2. TYDZIEŃ FRANCUSKI W NOWINIE  Nowina zaprasza na tydzień francuski! Cały tygdzień poświęcony francuskiej kulturze winnej i kulinarnej! Francuska muzyka, francuskie sery, specjalne francuskie menu i oczywiście ogrom win francuskich! Podczas tygodnia francuskiego:
– zjecie wspaniałe francuskie specjały, przygotowane przez szefa kuchni Arka Janczarka.

Data: 14. – 19. stycznia
Start: 12.00
Więcej info: FB EVENT

3. SUNDANCE SHORTS – w odpowiedzi na liczne prośby powraca pokaz krótkich metraży z Sundance! Ostatni już seans w Warszawie odbędzie się w trakcie dwóch seansy w Małej Sali – o 19:30 i 21:30. Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 tworzy siedem tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu. Pojawią się w nim filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata, pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal:
Data: 15. stycznia
Start: 19.30
Więcej info: FB EVENT

4. FILMOWY KARNAWAŁ W ILUZJONIE – wszyscy na scenę, czyli karnawał w Iluzjonie. Tańce, cekiny, krok taneczny, rewia! W programie iście karnawałowe filmy. W najbliższą środę: Panienki z Rochefort, reż. Jacques Demy, Francja 1967!
Data: 16. stycznia
Start: 19.30
Więcej info: FB EVENT

5. ODWILŻ I MODERNIZOWANIE SZTUKI – wykład Piotra Słodkowskiego będzie dotyczył założeń polityki kulturalnej po wygaszeniu realizmu socrealistycznego. Przypatrując się relacji sztuki i władzy w drugiej połowie lat 50., przywołana zostanie refleksja nad odwilżą w sztukach wizualnych w ujęciu najważniejszych badaczy epoki (Piotr Juszkiewicz, Anna Markowska, Piotr Piotrowski, Wojciech Włodarczyk). Uwaga zostanie skupiona na nowych wówczas sposobach sprawowania kontroli nad kulturą i ewolucji w rozumieniu miejsca sztuki wysokiej w społeczeństwie socjalistycznym. 
Data: 17. stycznia
Start: 18.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.
Zdjęcie wyróżniające: Warsawholic

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany