Przepiękny “Ogród Zimowy” powstał w ramach współpracy Wolskiego Centrum Kultury z artystką Matyldą Sałajewską, a także mieszkańcami dzielnicy. To właśnie z nimi organizatorzy rozmawiali o pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni podwórka instytucji i jej dotychczasowego parkingu przy Działdowskiej 6. Trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie!

Kraina wiecznego śniegu na warszawskiej Woli

Do produkcji ogrodu autorka wykorzystała proste materiały budowlane, które otrzymały nowe życie zmieniając całkowicie swoją funkcję – elementy odnoszące się do aury zimowej w odcieniach chłodnej bieli, błękitu i pudrowego różu, brokat, lustra przemysłowe, blachy lustrzane nadające iluzyjny charakter obiektu.

Ogród Zimowy przy WOlskim Centrum Kultury

 

W zimie aura za oknem jest szara i smutna, dlatego całości dopełnia odpowiednie światło – ferie światełek wiszących nad instalacją wraz z drobnymi kwiatkami, kryształkami, lustrzanymi talarkami i kulami disco, masa niebieskich i różowych punktów świetlnych zamocowanych między huśtawkami, a także na białych wyspach, pod zjeżdżalniami, w gęstwinie abstrakcyjnych roślin, przeskalowanych kwiatów i grzybów niczym z Avatara, którego akcja niespodziewanie przeniosła się do krainy wiecznego śniegu…na Woli. Wszystko to sprawia wrażenie zamrożenia, zatrzymania w ruchu.

– Chciałam stworzyć projekt użytkowy, interaktywny, aktywizujący dzieciaki z okolic. Zależało mi na tym, aby  powstała  instalacja site-specific dostosowana do miejsca, która będzie miała charakter magicznego lunaparku. Po wejściu w podwórze odwiedzający mają odnieść wrażenie, że przenieśli się w inny wymiar, że są w bajkowym onirycznym świecie niczym z baśni o Królowej Śniegu czy zimowej surrealistycznej wersji Alicji w Krainie Czarów Tima Burtona, gdzie cały czas prószy srebrzysty śnieg… – zdradza artystka wizualna, Matylda Sałajewska.

Zimowy Ogród przy Wolskim Centrum Kultury

“Ogród zimowy” prezentuje się przepięknie zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. To cudne miejsce, którym zachwycą się dzieciaki, ale i starsi odwiedzający nie pozostaną obojętni! Tutaj każdy może poczuć się jak w bajce!

Miejsce: Wolskie Centrum Kultury
Godziny otwarcia
poniedziałek – piątek: 16.00 – 20.00
sobota – niedziela: 12.00 – 20.00
Wstęp Wolny!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany