Parady Równości odbędzie się w Warszawie w czerwcu 2019 roku. Już po raz dziewiętnasty przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie, które łączy w sobie postulaty szerokiego grona mniejszości jest największą tego typu imprezą w Polsce i całej Europie Środkowej. 

Parada Równości w Warszawie
Parada Równości po raz kolejny będzie promować wypracowane wspólnie ze społecznością postulaty skupiające się na różnych mniejszościach walczących o równe prawa w naszym kraju.

– W zeszłym roku, w związku z sejmowym protestem, Parada Równości została zadedykowana osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Ta parada również będzie miała dedykację – zdradza  Julia Maciocha, prezeska Fundacji Wolontariat Równości.

Parada równości – czego się spodziewać w 2019
Tegorocznej imprezie będą towarzyszyć motywy kosmiczne. Oprócz przemarszu ponownie zobaczycie Miasteczko Równości zrzeszające organizacje pozarządowe i podmioty komercyjne. W tym roku po raz pierwszy zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci, będąca odpowiedzią na prośby rodziców, chcących przybliżyć najbliższym wartości, o które warto walczyć. 

W Tygodniu Równości czekają Was również warsztaty, debaty, pokazy filmowe, mecze i koncerty. Będzie się działo, czekamy!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany