Już w najbliższy piątek, 21 grudnia, Hala Gwardii gotuje świąteczną zupę, z której dochód zostanie przekazany na podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Pragi, które kontynuuje tradycje zapoczątkowane już w… 1915 r.!

Towarzystwo Przyjaciół Pragi – kim są?
TPP to grupa osób, które czują potrzebę dochowania ciągłości historycznej idei pracy społecznej i przekazania jej kolejnym pokoleniom. Dwa podstawowe cele Towarzystwa to rozwój lokalnej społeczności i ochrona dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez warsztaty edukacyjno-sportowe z mieszkańcami. Podopieczni Towarzystwa realizują na zajęciach swoje pasje, poznają wyjątkowe dziedzictwo kulturowe Pragi i sposoby, w jakie należy je chronić. Tutaj przełamuje się stereotyp Pragi, jako dzielnicy niebezpiecznej.

Świąteczne gotowanie w Hali Gwardii z gośćmi specjalnymi – jak to działa?
Do pomocy przy gotowaniu świątecznej zupy zaprosiliśmy Gwardiowego szefa kuchni Jurka Sobieniaka, Vienia – rapera i kucharza, Monikę Mrozowską – propagatorkę książek o kuchni zdrowej, ekologicznej i ekonomicznej, Michała Olszewskiego – wiceprezydenta m.st. Warszawy. Każdy z gości będzie serwował zupę, którą doprawi i przygotuje według własnego przepisu.

Zupy będą wydawane gościom Hali Gwardii od godz. 12.30 przy wsparciu dzieci ze Szkoły Międzynarodowej w Józefosławiu, gości specjalnych i Piotra Stryczyńskiego z Towarzystwa Przyjaciół Pragi, który w trakcie wydarzenia opowie o stowarzyszeniu oraz jego projektach.

Opłata za zupę wyniesie minimum 10 zł za porcję i 20 zł za słoik, mile widziane są większe zamówienia na przedświąteczne lunche w pracy. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na działanie Towarzystwa. Warto pomagać, święta mają przecież polegać na dawaniu innym radości!

Miejsce: Hala Gwardii
Data: 21 grudnia
Start: 12.30 (wydawanie zup)
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany