Polacy pokochali kaligrafię. Teraz będziecie mogli uczyć się jej również w Warszawie. Szkoła Kaligrafii w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem zaprasza na uroczyste otwarcie Skryptorium. Gdzie będzie się znajdować?

Skryptorium – Warszawska Szkoła Kaligrafii
Po niemal dziesięciu latach prowadzenie warsztatów w stolicy właśnie tu powstaje największe skryptorium. Zajrzyjcie do pracowni w dniach 20-22 grudnia, aby spróbować swoich sił w kaligrafii. Oficjalne otwarcie warszawskiego oddziału szkoły potrwa trzy dni.

Szczegółowy Plan Otwarcia Szkoły Kaligrafii
W czwartek 20 grudnia od godz 9.00 wpadajcie na kawę i warzony na miejscu atramentem 

W piątek 21 grudnia o 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy kaligraficznej nauczycieli i uczniów Szkoły Kaligrafii. Każdego dnia przewidziane są pokazy z wytwarzania dziesięciu różnych atramentów, kaligrafowanie winietek i kartek z imionami oraz darmowe wpisywanie dedykacji w książkach, pokaz pisania na ścianie (calligraffiti), chwila muzyki i kiermasz materiałów do kaligrafii z wieloma specjalistycznymi sklepami.

W sobotę 22 grudnia będzie wykład otwarty o piśmie copperplate oraz piąte edycja seminarium kaligraficznego (płatne, obowiązują zapisy).

Jeżeli dotychczas nie mieliście okazji kaligrafować, warto to zmienić. To naprawdę uspokaja, uczy cierpliwości, a gdy zobaczycie pierwsze efekty – będziecie chcieli ćwiczyć więcej i więcej!

Skryptorium
ul. Trębacka 3/54

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany