Home WydarzeniaKulturalnie CHÓR CHÓR HURRA! CZYLI MUZYCZNA OPOWIEŚĆ O UPIORZE PRASKIM. O CO CHODZI?

CHÓR CHÓR HURRA! CZYLI MUZYCZNA OPOWIEŚĆ O UPIORZE PRASKIM. O CO CHODZI?

by admin

Trochę słodki, trochę gorzki. Pewnym krokiem przemierza ulice budząc strach i podziw, by po chwili nieśmiało, niepewnie snuć się pośród zgiełku ulic. Cham, łobuz i prostak, ale też poeta, kompan i przyjaciel. Trochę śmieszny, trochę straszny. Wielu go zna, ale i wielu o nim zapomniało. O kim mowa? O upiorze… Upiorze praskim.

Wyjątkowe muzyczne show z nutką historii Czego może chcieć ten typ? Potwór? A może widmo? Odpowiedź jest prosta. Grać, śpiewać, tańczyć, bawić się. Przede wszystkim jednak snuć opowieść. O dawnych czasach, ludziach i miejscach. Wszak on sam w sobie jest niczym innym jak właśnie opowieścią, bez której to nie może istnieć… Czy uda mu się na nowo ożywić obraz dawnej Pragi? Czy przetrwa w czasach, których łatwiej jest zapominać niż pamiętać?

Unikatowy spektakl, widowisko w wykonaniu prowadzonego przez Marcina Steczkowskiego Chór Chór Hurra, złożonego z barwnych indywidualności i pasjonatów – zarówno amatorów jak i indywidualistów. Spektakl to mozaika śpiewu, koncertu i teatru, inspirowana zapisem historii mówionej – wspomnień mieszkańców Pragi, dla których ta nie była tylko miejscem na mapie, ale przede wszystkich ich domem.

Historie z warszawskiej Pragi – opowieść o upiorze praskim Spektakl muzyczny w wykonaniu Chór Chór Hurra! Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi Data: 18 grudnia Start: 19.00 Wstęp wolny!

You may also like