Sztukę Szekspira “Antoniusz i Kleopatra” z genialnymi kreacjami Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo będziecie mogli zobaczyć na żywo już w Mikołajki! To super prezent! Sprawdź, w którym kinie obejrzysz transmisję live ze spektaklu!

“Antoniusz i Kleopatra” transmisja na żywo
Ralph Fiennes i Sophie Okonedo tworzą w “Antoniuszu i Kleopatrze” w reżyserii Simona Godwina gwiazdorską parę Szekspirowskich bohaterów. Za swoje role w tym spektaklu otrzymali właśnie Evening Standard Theatre Awards, najstarsze brytyjskie nagrody teatralne. W Mikołajki będziecie mieli wyjątkową okazję zobaczyć ich grę aktorską na żywo na ekranach warszawskiego kina Praha.

Antony & Cleopatra by Shakespeare, , Writer – William Shakespeare, Director – Simon Godwin, Set Designer – Hildegard Bechtler, Costume Designer – Evie Gurney, Lighting Designer – Tim Lutkin, The National Theatre, 2018, Credit: Johan Persson

O czym opowiada spektakl
“Antoniusz i Kleopatra” to dramaturgiczny ciąg dalszy innej sztuki Szekspira – „Juliusza Cezara”, w której pierwszy cesarz Rzymu ginie podczas zamachu w dniu Id Marcowych. Teraz rządy sprawuje jedyny ocalały, generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara – Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej.

W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny. Chłodny Oktawian ma przewagę nad kochankami, w których wcielają się Ralph Fiennes i Sophie Okonedo.

Spektakl reżyseruje Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin inscenizacje „Człowieka i nadczłowieka” (również z Ralphem Fiennesem), „Strategii gołych kawalerów” i „Wieczoru Trzech Króli”. 

Jeśli nie macie jeszcze prezentów na Mikołajki, to dobry plan. Spodoba się zarówno Waszej drugiej połówce, jak i rodzicom czy przyjaciołom. Obczajcie koniecznie!

Miejsce: Kino Praha
Data: 6 grudnia
Start: 20.00
Bilety: 40 – 45 zł (do kupienia TUTAJ)

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany