Prawdziwa legenda powraca na mapę Warszawy. Już niebawem w stolicy na nowo otworzy się  ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury! Kiedy dokładnie i jak będzie wyglądał? Przekonajcie się sami.

Fot. Facebook/ zodiakwpa

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury
Tworzy go budynek składający się z zarysu pawilonu dawnej, modernistycznej kawiarni “Zodiak” oraz znajdujący się przed budynkiem plac. Projekt powstał w wyniku współpracy Miasta Warszawy i warszawskiego oddziału SARP. Jego celem jest stworzenie przestrzeni otwartej dla mieszkańców oraz odwiedzających, dedykowanej dyskusji o architekturze i potencjale gospodarczym Warszawy.

Fot. Facebook/ zodiakwpa

Wielkie otwarcie już niebawem. W najbliższy weekend, 1 – 2 grudnia, czeka na was cała masa atrakcji – dobrze bawić się będą i mali i duzi. Odbędą się m.in. warsztaty dla dzieci, a projektanci budynku oprowadzą po swojej realizacji. W planach też spacer architektoniczny z Dariuszem Bartoszewiczem, który opowie o „Przemianach Ściany Wschodniej”.

W ZODIAKU na odwiedzających czeka wystawa „Futurama Warszawa”, oprowadzi po niej kurator Jakub Szczęsny. 

Zodiak – to jeszcze nie wszystko
W sobotę, 1 grudnia, odbędą się dwa wykłady: „Futurama Warszawa suplement” i „Retrofuturologie. Jak mieliśmy mieszkać w roku 2000?”.

Wieczorem o godz. 20 zajrzyjcie na koncert – ensemble okolicznościowy złożony z muzyków i grających architektów. Na zakończenie, w niedzielę o 17.00, będziecie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie przedstawicieli z pracowni JEMS Architekci „Futurama Warszawa suplement”. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie TUTAJ!

Miejsce: Pawilon ZODIAK
Data: 1 – 2 grudnia
Start: 10.00
Wstęp Wolny!

Zdjęcie wyróżniające: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Grażyny Rutowskiej

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany