Mieli wystąpić podczas tegorocznej edycji Open’era, ale z przyczyn logistycznych odwołali swój koncert. Teraz jednak powracają do Polski i zapowiada się super! Acid Arab zagrają już 5 kwietnia w warszawskim klubie Smolna.

Acid Arab na Smolnej w 2019 roku
Acid Arab to projekt stworzony przez paryski duet, w którego skład wchodzili Guido Minisky i Hervé Carvalho. Obaj zajmowali się DJ-ingiem oraz byli rezydentami klubu Chez Moune, kiedy wybrali się w podróż do Tunezji, która okazała się być przełomowym momentem w ich karierze.

Towarzysz wyjazdu, DJ Gilb’r, przybliżył im wtedy tamtejszą kulturę i rzeszę miejscowych artystów, których brzmienia stały się dla duetu ogromną inspiracją. „Jesteśmy zafascynowani muzyką wschodu – jej charakterystyką i strukturą rytmiczną, która podobnie jak acid house, wprowadzają słuchaczy w trans” – mówią artyści

Dziś grupę Acid Arab tworzą nie tylko Guido i Hervé, ale również Pierrot Casanova i Nicolas Borne, a epizodycznie dołącza do nich klawiszowiec, Kenzi Bourras. Elementy muzyki wschodu są nieodłączną częścią ich twórczości – łączą je z brzmieniem elektroniki i takich nurtów, jak acid house i techno.

Taka mieszanka, szczególnie podczas występów na żywo, to ogromna dawka tanecznych, orientalnych brzmień. Koncert w Warszawskim klubie Smolna to doskonała okazja, aby się o tym przekonać. To wyjątkowe przeżycie, które będziecie wspominać dłuuugo! My już nie możemy się doczekać!

Miejsce: Smolna
Data: 5 kwietnia 2019
Start: 21.00
Bilety do kupienia TUTAJ

About The Author