I Koncert Fortepianowy Beethovena, jednego z największych twórców wszechczasów oraz utwory Antonina Dvořáka, czeskiego mistrza muzycznego romantyzmu w wykonaniu węgierskich artystów – Zoltán Fejérvári oraz Budapesztańska Orkiestra Festiwalowa dostarczą słuchaczom niepowtarzalnych emocji. Wyjątkowy koncert już w sobotę, 1 grudnia.

Niezwykłe wydarzenie w Filharmonii Narodowej
Koncert „W kręgu wielkiego romantyzmu” stanowi swoisty hołd dla muzyki tej właśnie epoki. Utwory czeskiego mistrza, Antonina Dvořáka wykona znakomita Budapesztańska Orkiestra Festiwalowa, a I Koncert Fortepianowy Ludviga van Beethovena, który stanowi punkt odniesienia i cenny kontekst epoki, zagra wspaniały węgierski pianista, Zoltán Fejérvári.

Pianista niezwykły talent ujawnił już w wieku 8 lat! Od tamtej pory jego kariera wciąż pędzi do przodu. Występował już na takich scenach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Kimmel Center w Filadelfii. To jeden z najzdolniejszych pianistów europejskich.
 
Budapesztańska Orkiestra Festiwalowa istnieje z kolei od ponad 30 lat. Zespół nieprzypadkowo stał się arcyważnym punktem odniesienia dla opiniotwórczych magazynów muzycznych. Jej sukces budują niezwykle charyzmatyczny dyrygent i założyciel orkiestry, Ivan Fischer wraz z  bardzo zgranym zespółem, który udowadnia, że każdy, nawet najbardziej skomplikowany utwór, może brzmieć harmonijnie, spójnie i lekko.
 
To wspaniałe wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki klasycznej i przyjemny sposób na rozpoczęcie ostatniego miesiąca w roku. Wybierzecie się? Naprawdę warto to zobaczyć, a raczej… usłyszeć! 
 
 
Miejsce: Filharmonia Narodowa
Data: 1 grudnia
Start: 19.30
Bilety: 30 – 60 zł, do nabycia TUTAJ

 

About The Author