W ramach jubileuszowej 10. edycji projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami będziecie mieli okazję wybrać się na wystawę cenionej brytyjskiej artystki – Vanessy Winship. “she dances on Jackson” będzie pierwszą prezentacją dzieł fotografki w Polsce. Warto!

Vanessa Winship w Warszawie
Vanessa to brytyjska fotografka światowej sławy, dla której fotografia to proces czytania i pisania, droga do zrozumienia. Jej twórczość bada delikatną naturę społeczeństwa, krajobraz oraz dziedzictwo zbiorowej i indywidualnej historii. Jej dzieła wystawiane były w wielu krajach na całym świecie i po długiej drodze wreszcie trafią do Polski!

Jak zauważają organizatorki to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się twórczości jednej z najciekawszych artystek, która od lat konsekwentnie realizuje projekty długoterminowe dotyczące natury człowieka, funkcjonowania grup społecznych oraz zmieniającego się krajobrazu, historii indywidualnych i zbiorowych.

– Jest coś ujmująco pięknego a jednocześnie głęboko niepokojącego w Stanach Zjednoczonych i dążeniu do amerykańskiego snu. Chociaż wiedziałam, że pod tym metonimicznym pojęciem kryje się coś, czego pożądają ludzie na całym świecie, zastanawiałam się, co leży u jego podstaw. Być może to, co można uznać za idealne szanse i możliwości? Odbyłam zatem dwojaką podróż: jedna była moim własnym poszukiwaniem tego snu, a druga podążaniem za snem osób, które spotykałam po drodze – tłumaczy artystka. 

Dzień wcześniej, 20 listopada, w CSW o godzinie o 18.00 odbędzie się spotkanie z Vanessą Winship. Artystka opowie o swojej drodze artystycznej, w tym o pracy nad cyklem “she dances on Jackson” włączając fragmenty korespondencji, którą wówczas prowadziła. Artystka podzieli się swoimi inspiracjami i rozmyślaniem nad tym, jak poprzez fotografię odnajdujemy swoją drogę w świecie i we współczesnym społeczeństwie

“she dances on Jackson” 
miejsce: Galeria JEDNOSTKA
wernisaż: 21 listopada
wystawa potrwa do: 31 stycznia 2019
Wstęp Wolny!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany