Już dziś 14 listopada startuje Festiwal Pięć Smaków (Sprawdź PROGRAM)! Poza interesującą, egzotyczną kinematografią czekają na Was fajne wydarzenia towarzyszące. Co konkretnie? 

 

Japońskie opowieści: księgarnia “Tajfuny”


Kochacie filmy i książki? To wydarzenie Was ucieszy. W holu centrum festiwalowego w Kinotece w ramach tegorocznej edycji, zaaranżowano wyjątkową przestrzeń, stworzoną specjalnie dla wszystkich widzów festiwalu, którzy jednocześnie są miłośnikami książek.

Stoisko ze starannie wyselekcjonowanymi wydawnictwami o tematyce azjatyckiej i serią tłumaczeń wybitnych autorów literatury krajów Azji Wschodniej i Południowo Wschodniej powstanie we współpracy z księgarnią i wydawnictwem “Tajfuny”, prowadzonym przez japonistkę, reporterkę i autorkę książki „Kwiaty w pudełku”, Karolinę Bednarz.

Znajdziecie tu jednak nie tylko książki. Poza tym będą też filmy z wydawnictwa Terracotta oraz DVD i Blu-ray od kultowej brytyjskiej firmy dystrybucyjnej Third Window Films.

Godziny otwarcia księgarni w Kinotece:
14 – 18 listopada 10:00 – 22:00
19 – 21 listopada 14:00 – 22:00

Przedstawienie Sceny Elffów: “Japońska bajka”


Festiwal filmowy Pięć Smaków to rozrywka dla fanów kultury w każdym wieku. Ukłonem w stronę młodszych widzów festiwalu i rodzin będzie wyjątkowe przedstawienie teatralne przygotowane przez Scenę Elffów – autorski, familijny projekt teatralny.

Inspirowana japońską bajką ludową “Tatsu Taro, syn smoka” historia niesie głębokie przesłanie, pełne miłości, współczucia, przyjaźni, tolerancji, wdzięczności, pomocy bliźnim. Głównym tematem jest miłość matki i to właśnie o niej opowiedzą twórcy “Japońskiej bajki”. Inscenizacja łączy elementy japońskiego teatru lalek bunraku, ilustracji kamishibai oraz spektaklu cieni. 

Kino Muranów
Data: 17 listopada (sobota)
Godzina: 11.00
Bilety: 20 zł

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany