Już 23 listopada, w tegoroczny Black Friday, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza do Kina Wisła na pokaz dokumentu “Poza modą”, pokazującego ciemną stronę przemysłu modowego, a także towarzyszącą debatę. Przekonaj się czy ubrania na promocji są warte ceny, którą płacą za nią m.in. ci, którzy je szyją.

Black Friday, film “Poza modą”
Zakupowe szaleństwo, które potrwa aż do Bożego Narodzenia, zaczyna się w ostatni piątek listopada podczas słynnego Czarnego Piątku. Niskie ceny, ciuchy za grosze – brzmi świetnie, ale świetnie wcale nie jest. Szukając sposobu na zaoszczędzenie paru złotych nie zastanawiamy się czy kolejna rzecz jest nam potrzebna, nie myślimy też o tym kto płaci za nią prawdziwą cenę, tymczasem przemysł modowy skrywa tajemnicę. Sklepy wabią promocjami, które osiągane są kosztem głodowych zarobków i fatalnych warunków pracy osób szyjących ubrania.

Zamiast ulegać zakupowemu szaleństwu, proponujemy alternatywę na ten dzień. Wpadnijcie do Kina Wisła i zobaczcie film “Poza modą”, który pokaże wam przemysł modowy, od mniej znanej i zdecydowanie mniej atrakcyjnej stronie. 

To fascynująca podróż po najważniejszych miejscach na mapie europejskiej mody, plantacjach bawełny w Ameryce Południowej i miejscach masowej produkcji taniej odzieży. Jak przemysł szybkiej mody wpływa na środowisko naturalne i produkcję śmieci? Kto płaci prawdziwą cenę za kolejne kolekcje znanych marek odzieżowych i obuwniczych? Jak sprawić, żeby moda również wybrała kierunek slow? To tylko kilka pytań, na które poznacie odpowiedzi.

Nie tylko film
Po projekcji zostańcie na spotkaniu i dyskusji z ekspertami w kwestiach odpowiedzialnej mody. To okazja, aby porozmawiać z Martą Karwacką z How To Wear Fair?, Moniką Krawczykowską ze Slogan – Ethical and vegan clothingMarysią HumąFundacji Kupuj odpowiedzialnie. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

W kinie zobaczycie też wystawę edukacyjno-inspirująca – „NAPRAWMY MODĘ”, która pokaże nie tylko drugą stronę przemysłu odzieżowego, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki, co można zrobić, by drobnymi kroczkami naprawić system. 

Miejsce: Kino Wisła
Data: 23 listopada
Start: 20.00
Wstęp Wolny

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany