Jak co tydzień proponujemy Wam 5 wydarzeń, które pomogą Wam przetrwać do piątku! A w międzyczasie posłuchajcie polskich Świeżaków na TIDAL!

1. POLSKA SZTUKA STOSOWANA 1918 – 2018  – tytuł aukcji i przedaukcyjnej wystawy „Polska Sztuka Stosowana 1918-2018” nawiązuje do jednego z pierwszych opracowań polskiego wzornictwa, książki Ireny Huml „Polska Sztuka Stosowana XX w.”, która przez lata była podstawowym podręcznikiem polskiego designu. Część obiektów prezentowanych na wystawie i wystawionych na sprzedaż pochodzi z kolekcji Ireny Huml. Co jednak znaczy sformułowanie „sztuka stosowana”? I czy jest tożsame z używanym dziś pojęciem „design”? Na te i inna pytania w ramach oprowadzania po wystawie odpowie Cezary Lisowski.
Data:
 5. listopada
Start: 18.00
Więcej info: FB EVENT

2. SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI  X GRUZJA I ARMENIA  – oczekiwania vs. rzeczywistość. Gdzie kończy się Europa, a zaczyna się Azja? Prochownia Żoliborz zaprasza na opowieść o ludach Kaukazu, widzianą oczami pasjonata historii i zawziętej wędrowniczki. Wstęp wolny!
Data: 29. października
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

3. HONNE  – HONNE w Polsce! Długo wyczekiwany duet zagra we wtorek w warszawskim klubie Hybrydy! Kariera tego londyńskiego duetu potoczyła się szybko, bo już pierwszy singiel („Warm On A Cold Night”) podbił serca fanów soulowej elektroniki, zyskując zawrotne liczby odtworzeń w sieci.
Data:  6. listopada
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

4. EVIDENCE | DILATED PEOPLES | – Evidence, współzałożyciel legendarnej kalifornijskiej grupy Dilated Peoples już w środę wystąpi w Warszawie w klubie Iskra w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszy solowy album “Weather or Not”. Wydawnictwo zapowiadał singiel “Throw It All Away”, którego produkcją zajął się The Alchemist.
Data: 7. listopada
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

 

 

5. MICHAŁ KUTEK FEAT. BARTOSZ ZALEWSKI & KAROL KOPIEC – Stand-up Polska i Klub Komediowy zapraszają! Wieczór poprowadzi: Karol Kopiec. Support: Bartosz Zalewski. Gość wieczoru: Michał Kutek – z wykształcenia prawnik, od trzech lat postępuje wbrew woli rodziców, coraz silniej ciągnąc w stronę stand-upu. Michał prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty.
Data: 8. listopada
Start: 21.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.
Zdjęcie wyróżniające: Anton Lukashuk


 

 

About The Author