Home WydarzeniaKulturalnie “BASIU, ZATAŃCZMY…” – WYJĄTKOWA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W CENTRUM SZTUKI TAŃCA

“BASIU, ZATAŃCZMY…” – WYJĄTKOWA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W CENTRUM SZTUKI TAŃCA

by admin

Wernisaż wystawy fotograficznej „BASIU, ZATAŃCZYMY…” w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie już w najbliższy wtorek. Co zobaczycie na zdjęciach?

“Basiu, zatańczmy” – wyjątkowa wystawa fotograficzna Z okazji 100-lecia ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie wraz z ZASP-em, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Polskim Baletem Narodowym oraz Fotografią UW zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej pt.”BASIU, ZATAŃCZYMY…”, poświęconej jednemu z najważniejszych duetów polskiego baletu – primabalerinie Barbarze Bittnerównie oraz soliście baletu i choreografowi Witoldowi Grucy. Otwarcie wystawy odbędzie się 30 października w CST w Domu Kultury Kadr.

Na wystawie zobaczycie około stu oryginalnych, czarno-białych fotografii ze zbiorów Barbary Bittnerówny oraz zdjęć pozyskanych z Instytutu Teatralnego, a także od prywatnych właścicieli. Oprócz materiałów archiwalnych, sięgających początków kariery tancerzy, będzie też okazja zetknąć się z wybitną powojenną, polską fotografią sceniczno-baletową autorstwa m.in. Edwarda Hartwiga czy Ireny Jarosińskiej

To nie lada gratka zarówno dla miłośników tańca, jak i wszystkich zainteresowanych tradycyjną, czarno-białą fotografią. Prawdziwe „must see” dla amatorów analogowego, tradycyjnego warsztatu fotografa sprzed 50 lat.

Warto zajrzeć na wernisaż, ponieważ tylko tego dnia zaprezentowana zostanie specjalna, multimedialna część ekspozycji. Będzie to też okazja do przypomnienia postaci wybitnych artystów przez zaproszonych do udziału w wystawie tancerzy Polskiego Baletu Narodowego: pierwsze solistki – Martę Fiedler i Dominikę Krysztoforską oraz tancerza i choreografa Roberta Bondarę.

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca, Dom Kultury Kadr Wernisaż: 30 października Wystawa: 31 października – 30 listopada Wstęp Wolny

You may also like