Zapewne jak większość fanów kuchni włoskiej lubicie pizzę. Włoski placek, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia wywodzi się z Neapolu i oryginalnie wcale nie wyglada jak pizze, które znajdziemy w wielu pizzeriach. Fun fact: pizza neapolitańska trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Dni Pizzy Neapolitańskiej startują w restauracji Fontanna juz 22 października, Fot. Pixabay

Neapolitański pizzaiolo w Restauracji Fontanna
Jeśli chcecie poznać tajniki jej wyrabiania i posmakować prawdziwej neapolitańskiej pizzy – wpadajcie na Dni Pizzy Neapolitańskiej w Restauracji Fontanna. Gościem specjalnym będzie jeden z najlepszych neapolitańskich pizzaiolo Domenico Frà Galasso! 

Dodatkową atrakcją będzie wykład zawodowego Cervesario – piwnego eksperta z Kompanii Piwowarskiej oraz zaprzyjaźnionego Sommeliera z Partner Center. To doskonała okazja aby lepiej poznać pizzę neapolitańską, a przy okazji nauczyć się dobierać odpowiednie napoje do podkreślenia jej walorów smakowych.

Dni Pizzy Neapolitańskiej to mnóstwo atrakcji
Od wtorku do piątku w warszawskiej restauracji Fontanna będziecie mieli szansę rozwinąć swoją wiedzę o włoskim przysmaku.Poznacie tajniki wyrabiania neapolitańskiej pizzy, a także tradycję i specyfikę włoskiej kuchni oraz dobrać odpowiednie wino do posiłku. Najbliższe cztery dni to prawdziwy raj dla miłośników pizzy. Wpadnijcie koniecznie!

Miejsce: Restauracja Fontanna
Daty: 23 – 26 października
Start: 12.00
Wstęp Wolny

About The Author