Jak co tydzień proponujemy Wam 5 wydarzeń, które pomogą Wam przetrwać do piątku! A w międzyczasie posłuchajcie najciekawszych nowości na TIDAL!

1. DONBAS | TR WARSZAWA  – drugi sezon cyklu filmowego współorganizowanego przez Against Gravity i TR Warszawa: Siergiej Łoźnica („Łagodna”, „We mgle”, „Szczęście ty moje”) w swoim najnowszym fabularnym filmie „Donbas” w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w pełną emocji podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w ramach sekcji Un Certain Regard 71. Festiwalu Filmowego w Cannes.
Data: 
22. października
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

2. WODECKI | TAK MI WYSZŁO   jak to się stało, że Zbigniew Wodecki spotkał Mitch & Mitch? Jak w rękach warszawskich muzyków znalazł się zapomniany debiutancki winyl Wodeckiego z 1976 roku? Gdzie spotkali się po raz pierwszy i co sprawiło, że po 40 latach piosenki Wodeckiego powróciły z przytupem, a projekt z Mitchami gościł na OFF Festivalu czy Openerze? Rozmowę ze współautorem książki “Wodecki. Tak mi wyszło”, Kamilem Bałukiem, poprowadzi Jędrzej Słodkowski.
Data: 23. października
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

3. SMOLNA ŚRODA: FOXALL | RAIDHO | KAPOOR | RITUAL THRILLS  – przed nami kolejna edycja orientalnej nocy. Od tej pory będziecie mieli okazję spotykać się na dżungli podczas środowych imprez “Smolna On Air”. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w różne orientalne ciuchy, aby ta noc była dla Was magiczna, wypełnioną etnicznymi i orientalnymi brzmieniami. W najbliższą środę zagrają dla Was: Foxall, Raidho, Kapoor, Ritual Thrills. 
Data:  24. października
Start: 22.00
Więcej info: FB EVENT

4. UKRAINA! FESTIWAL FILMOWY – w czwartek rusza Ukraina! 3. Festiwal filmowy. Tegoroczna edycja stawia na pokazanie współczesnej kultury ukraińskiej, trendów rozwijających się w kinematografii oraz w muzyce i sztuce współczesnej. Pokazy będą odbywały się w Kinoteka PKiN oraz Kino Iluzjon.
Data: 24. października
Start: 18.00
Więcej info: FB EVENT

5. OTWARCIE WYSTAWY “CZEKAJĄC NA KOLEJNE NADEJŚCIE” –„Czekając na kolejne nadejście” to pierwsza wystawa zbiorowa przygotowana wspólnie przez Šiuolaikinio meno centras w Wilnie i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Do projektu zostało zaproszonych 30 artystów polskich i litewskich.. Bezpośrednim powodem tego spotkania jest stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę. Przemiany ostatnich stu lat oraz odmienne wybory podejmowane przez oba kraje spowodowały, że stały się one różnymi bytami. Rocznica jest okazją do przyjrzenia się odrębności obu kultur. 
Data: 25. października
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.
Zdjęcie wyróżniające: Anton Lukashuk

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany