Karolina Bednarz, Tomasz Owsiany, Grzegorz Szymanik i Mirosław Wlekły. Nominowani do Nagrody im. Beaty Pawlak spotkają się z wami, opowiedzą o swoich książkach i pracy reportera, następnie będziecie mieli kwadrans, by w prywatnej rozmowie zadać dodatkowe pytania, a przede wszystkim skonsultować własne pomysły na teksty. Wyjątkowa okazja!!!

Konsultacje reporterskie w Warszawie

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Raj na ziemi. Edukacja poprzez reportaż”, której patronujemy! Kogo spotkacie podczas konsultacji we Wrzeniu Świata? Poznajcie pełną listę uczestników i zastanówcie się, z kim najbardziej chcielibyście porozmawiać o swoich pomysłach. 

Na konsultacjach reporterskich pojawią się: 

Karolina Bednarz, nominowana w roku 2018 za książkę „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”, Wydawnictwo Czarne.

Reporterka, absolwentka wydziału japonistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, autorka bloga „W krainie tajfunów”, gdzie pisze głównie o Azji Wschodniej. Ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Publikowała m.in. w „Dużym Formacie”. Finalistka konkursu o stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Tomasz Owsiany, nominowany w 2018 roku za książkę „Pod ciemną skórą Filipin”, Wydawnictwo Muza.

Podróżnik. Związany z miesięcznikiem „Poznaj Świat”. Autor „Madagaskar. Tomek na czerwonej wyspie”. Laureat Kolosa – nagrody dziennikarzy za rok 2015 za wyprawę „za 8-miesięczną podróż przez Filipiny”, wyróżnioną także w kategorii Podróże.

Grzegorz Szymanik, nominowany (wraz z Julią Wizowską) w 2017 roku za książkę „Po północy w Doniecku”, Agora.

Dziennikarz, pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Za reportaż z rodzinnej wioski Aleksandra Łukaszenki nagrodzony w konkursie PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do Nagrody Grand Press, Nagrody im. Teresy Torańskiej i „Pióra Nadziei” Amnesty International.

Mirosław Wlekły, nominowany w 2015 roku za książkę „All Inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, Agora.

Reporter. współpracownik „Dużego Formatu” i „Wysokich Obcasów”. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Nominowany również do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, autor głośnej książki ”Tu byłem. Tony Halik”

Tego wieczora zyskacie niesamowitą szansą na posłuchanie i porozmawianie z tymi, którzy najlepiej mogą nauczyć was reporterskiego fachu. Jeśli piszecie albo o tym marzycie, nie może was zabraknąć na tym spotkaniu. 

Miejsce: Wrzenie Świata
Data: 22 października
Start: 18.00
Wstęp wolny, liczba konsultacji ograniczona!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany