Wystawa “Dzień dobry” oficjalnie inauguruje działalność galerii Jednostka w nowej siedzibie  To przywitanie galerii z publicznością i z miejscem, a także prezentacją kierunków jej zainteresowań. Na wystawie znajdą się premierowe prace artystów współpracujących z Jednostką, nawiązujące do tytułowego powitania i początku, a także dwie gościnne realizacje. Sprawdzicie?

“Dzień Dobry” w Jednostce
Weronika Gęsicka zaprosi do korzystania z tajemniczej maszyny, Andrzej Tobis ujawni nowe hasło ze słownika polsko-niemieckiego, Rafał Milach przyjrzy się przestrzeni galerii, Andrzej Kramarz opowie o tworzeniu nowych lądów, a Tomek Tyndyk o ponownych narodzinach. Natomiast Maciej Pisuk przedstawi jedną z mieszkanek warszawskiej Pragi.

Gościem specjalnym wystawy będzie Fundacja Archeologia Fotografii, która była poprzednią gospodynią lokalu przy Andersa 13. Na “Dzień dobry” Fundacja przywoła własne początki w tym miejscu z 2011 roku i działania, które zrealizowała wówczas Karolina Breguła. Spoglądając z szacunkiem i czułością na najbliższe otoczenie, zaprezentujemy obiekt Doroty Buczkowskiej zainspirowany Teklą Bądarzewską, patronką skweru, przy którym mieści się galeria.

Galeria Jednostka, założona przez Katarzynę Sagatowską w 2017 roku w Warszawie, reprezentuje artystów różnych pokoleń o wyrazistych osobowościach i twórczości. Ambicją galerii jest inicjowanie projektów interdyscyplinarnych komentujących współczesne zjawiska. 

Na wystawie zobaczycie prace: Dorota Buczkowska, Weronika Gęsicka, Andrzej Kramarz, Rafał Milach, Maciej Pisuk, Andrzej Tobis, Tomek Tyndyk, ze specjalnym udziałem Fundacji Archeologia Fotografii i Karoliny Breguły. Wybierzecie się?

Miejsce: Galeria Jednostka
Wystawa potrwa do: 17 listopada
Wstęp Wolny!

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany