Okręg Warszawski ZPAF zaprasza do Starej Galerii ZPAF na wystawę Dyplomy 2018, prezentującą projekty kończące trzyletnią edukację w Studium Fotografii ZPAF. Ekspozycja to mieszanka różnych, autorskich spojrzeń, które pomimo swej odmienności tworzą spójną wystawę.

Fot. Katarzyna Kędziora

Młode talenty
Każdego dnia napotykamy setki zdjęć, w mediach społecznościowych, w telewizji, na ulicy – wiele z nich zrobionych telefonem, często przypadkowo. Powstaje pytanie: „po co uczyć się fotografii?”, a nawet „po co fotografować?”, „czy w tym natłoku obrazów jest miejsce na moje zdjęcie?” Studium Fotografii ZPAF odpowiada na pytanie nie tylko „po co?”, ale przede wszystkim „dlaczego?”.

Dlatego, że jest w nas potrzeba, aby opowiedzieć coś ważnego o świecie, o człowieku, o sobie. Jak to wyrazić? Czy jednym zdjęciem, czy cyklem? Ogółem, czy szczegółem? Jaką techniką? Czy samym obrazem, czy z towarzyszeniem tekstu lub dźwięku? Jak operować światłem? Na te pytania wspólnie odpowiadają słuchacze i wykładowcy Studium – ludzie wrażliwi, którzy w pewnym momencie swojego życia poczuli potrzebę wyrażenia siebie poprzez fotografię.

Fot. Maciej Baranowski

Wystawa Dyplomy to zwieńczenie nauki w trzyletnim Studium Fotografii ZPAF. Na Roku podstawowym słuchacze poznają podstawy pracy w ciemni, warsztatu cyfrowego, klasyczne tematy fotografii, jej historię. Drugi rok, warsztatowy, to realizacja konkretnych tematów zadawanych w pracowniach autorskich. W trakcie tych dwóch lat słuchacze zgłębiają zagadnienia „jak” i „co” fotografować, aby na trzecim roku, dyplomowym, móc samodzielnie wybrać temat i metody jego realizacji. A wszystko to pod kierunkiem promotora, którego twórczość jest im najbliższa. Dyplomy są wyrazem indywidualnej drogi każdego ze słuchaczy.

Fot. Dorota Sobczak

Wystawę młodych artystów możecie oglądać do 12 października w Galerii ZPAF na Placu Zamkowym, zajrzyjcie koniecznie. Młoda polska fotografia ma się doskonale. 

Miejsce: Galeria ZPAF
Wystawa potrwa do: 12. października
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany