Nowe pozycje w karcie koktajli oraz menu aperitivo autorstwa Moniki Brodki są dostępne dla wszystkich w kultowym koncepcie w Caffè Torino by Martini. Karta będzie funkcjonować tylko przez tydzień, do 4. października.

Monika Brodka podczas premiery menu w Caffe Torino

Brodka nie tylko śpiewa, ale i gotuje

– Menu, które przygotowałam na mój pop-up w Reginie to fuzja kulinarnych doświadczeń, przywiezionych z różnych stron świata, zreinterpretowanych i dostosowanych do formuły apperitvo. Włochy miksują się z Tajlandią i Japonią. To małe dania stworzone do tego by się nimi dzielić. Do tego karta autorskich koktajli z wykorzystaniem azjatyckich produktów i przypraw – tak o swoim menu powiedziała Monika Brodka.

Autorka, w dniu premiery menu, od wczesnych godzin rannych czuwała nad przygotowaniami w kuchni, aby każdy z elementów perfekcyjnie oddawał jej wizję. Od odpowiedniego doboru produktów najwyższej jakości, przez przemyślane połączenia składników, po serwowanie i ułożenie dań. Część zamówień artystka wydawała osobiście, opowiadając przy tym gościom o swoich inspiracjach, daniach i koktajlach.

Menu Brodki możecie próbować do 4 października w Barze Regina

Co znajdziecie w menu?

Wybranych pozycji z karty autorstwa Moniki Brodki można spróbować tylko przez tydzień, do 4.10. w Caffè Torino by Martini, przy ulicy Koszykowej 1. Wśród przekąsek aperitivo znajdą się pozycje takie jak:

  • JENGA FRIES – POLENTA, PIETRUSZKA, CZOSNEK, DOJRZEWAJCY PARMEZAN, AIOLI Z PIECZONEGO CZOSNKU.Sgagliozze, czyli smażona polenta to typowy klasyk z Puglii. Ja zamieniłam go w wieżę z frytek. Przyznam bez bicia, frytki to moja ogromna słabość!
  • TRUFLIATELLA – STRACIATELLA, TRUFLE, OLIWA TRUFLOWA, SŁODKA BRIOSZKA, 5 SMAKÓW.To danie jest prawie jak deser. Bardzo sycące. Straciatella, czyli włoski ser z Puglii w towarzystwie aromatycznych trufli. Nie bójcie się zanurzyć
    w nim słodkiej brioszki. Szczęście na talerzu i w brzuchu.
  • CHERRY BOMB – POMIDORKI CHERRY W DWÓCH ODSŁONACH, MASCARPONE, WASABI, ORZECHY PINIOWE, BAZYLIA, SUMAK, DASHI. Pomidory maj w sobie niesamowit ilość umami, szczególnie gdy si je upiecze.
    Ta kompozycja to bomba smaków z japońskim akcentem.

Cafe Torrino w Barze Regina

Dodatkowo z karty koktajli w Caffè Torino by Martini, z kompozycji Moniki Brodki można skosztować:

  • ORIENT TORRINO – Martini Rosato, Ferrnet Branca, Martini Bitter infuzowany ananasem, chilli, pieprzem i kuminem.
  • VERY BENRum Bacardi Carta Oro, Martini Prosseco, limonka, angustura, werbena

Caffè Torino to koncept Martini, który będzie działał w Barze Regina do 13. października. Spieszcie się – jest cudnie, oryginalnie i smakowicie!

Miejsce: Regina Bar
Menu Moniki Brodki dostępne do: 4. października

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany