Kawa, medytacja, kwiaty i dobra muzyka – to jeden z najlepszych przepisów na udaną sobotę! Jeśli chcecie spędzić ją właśnie w taki sposób, wybierzcie się koniecznie 22 września na Wolski Slow Life.

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, już 22 września!

Wolskie Centrum Kultury już w najbliższy weekend rusza z nowym projektem. Kreatywne warsztaty dla dorosłych wokół roślin, smaków, zapachów oraz tańca. Przez cały dzień będzie można relaksować się przy basenie, słuchać słonecznych rytmów DJ Pani Bum, a także spróbować infuzowanych drinków bezalkoholowych przygotowanych przez magików „Pochwały niekonsekwencji”. Na spragnionych wyciszenia będzie czekać specjalny samochód do spania i medytacji „Kei-van”, czyli nowy artystyczny projekt Dawida Zaleskiego. Zapowiada się nieźle!

Pobudź zmysły – warsztaty dla dorosłych

Pierwsza odsłona warsztatów rozpocznie się od spotkania z baristami STOR cafe i palarni kawy HAYB. Podczas tej części dowiecie się czym jest i jak zrobić dobrą kawę w domu, a także czy naprawdę potrzebujecie do tego skomplikowanego ekspresu ciśnieniowego. Prowadzący zdradzą Wam również jak rozpoznać jeżyny, wiśnie, porzeczki w czarnym naparze oraz jak rozróżnić z Etiopii, Salwadoru czy Gwatemali. Brzmi bardzo aromatycznie!

Z kolei o kuchni wokół ogrodu opowie Tadeusz Muller – ekspert kulinarny, który pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał na stanowisku kucharza w restauracjach hotelowych na Ibizie, w sieci restauracji Meson Cinco Jotas w Madrycie, a także u boku cenionego hiszpańskiego szefa kuchni Abrahama Garcii (Viridiana). Podczas warsztatów porozmawia z gośćmi o tym, w jaki sposób przygotować polskie tradycyjne dania w wersji fit i wege, a także o tym jak z warzyw z ogrodu zrobić kopytka, sernik czy karminadle.

Marcin Gładki, stylista, dekorator i bukieciarz poprowadzi popołudniowe warsztaty wokół jesiennych bukietów. Jakie są techniki robienia bukietów? Jakie są gatunki roślin? Jak krok po kroku stworzyć bukiet? Jakie zasady obowiązują przy łączeniu kolorów oraz, jak dbać o cięte kwiaty? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę.

Dokładny program wydarzenia: 

11:00 – 13:00 – warsztaty „Smaki kawy”, prowadzenie: bariści STOR cafe i palarni kawy HAYB

14:00 – 16:00 – warsztaty kuchni kreatywnej „Kuchnia wokół ogrodu”, prowadzenie: Tadeusz Muller

17:00 – 19:00 – warsztaty „Jesienne bukiety”, prowadzenie: Marcin Gładki

19:00 – koncert zespołu Rebeka

Po koncercie maping na budynku Wolskiego Centrum Kultury

Miejsce: Wolskie Centrum Kultury
Data:
22. września
Start:
11.00

Wstęp Wolny! (warsztaty: 10 zł/zajęcia)

 

 


O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany