Legendarne Caffè Torino, kultowe miejsce spotkań miłośników Martini, aperitivo i dobrego stylu powstanie w warszawskim Regina Bar. Pop-up startuję w środę, 20 września. Mieliśmy okazję odwiedzić je już w poniedziałek – jest pięknie!

O idei Caffè Torino i tradycji aperitivo
Był Nowy Jork, Moskwa i Londyn. Teraz przyszedł czas na Warszawę! Kultowy koncept marki Martini – Caffè Torino będzie miał swoją premierę w Polsce. Od połowy września, przez cztery tygodnie, będziecie mieli szansę poznać bliżej wyjątkową kulturę aperitivo! Pop-up Caffè Torino by Martini powstanie w Regina Barze. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń, nowe menu, klasyczne włoskie koktajle w karcie, wydarzenia specjalne – Caffè Torino by Martini wyznaczać będzie rytm kulinarnego i koktajlowego życia stolicy!

Włoska tradycja
Turyn, stolica Piemontu, to właśnie w tym włoskim mieście narodziła się kultura aperitivo. Mieszkańcy zasobnej, włoskiej północy sprytnie zamienili swój zwyczaj popołudniowego picia kilku kieliszków wermutu
w obowiązkowy element stylu życia całego kraju. Gwarne spotkania w gronie przyjaciół, w towarzystwie prostych przekąsek (antipasti, bruschetty, oliwki) oraz koktajli na bazie wermutów, odbywają się tradycyjnie między godziną 17 a 21, zanim Włosi zasiądą do wieczornej kolacji.

Caffè Torino by Martini to jeden z najbardziej złożonych i spektakularnych projektów realizowanych przez markę. Do tej pory koncept realizowany był w największych miastach na świecie. Na mapie realizacji znaleźć można m.in. Moskwę, Nowy Jork, Antwerpię, Ateny, Londyn czy Berlin.

Caffè Torino by Martini w Warszawie: aktywacje

Każdy z czterech tygodni działania Caffè Torino by Martini w Regina Barze, wypełnią wydarzenia kulturalne oraz spotkania z wyjątkowymi osobowościami ze świata barmańskiego. Od 20 września dostępna będzie specjalna karta koktajli, skomponowana przez samego Simone Caporale, światowej sławy barmana, który przyleci do Polski na to wydarzenia i zaprezentuje swoją interpretację klasycznych włoskich koktajli.

Simone Caporale to znany na całym świecie barman o charakterystycznym stylu, znany z dbałości o szczegóły i wyjątkowego podejścia do obsługi. Urodzony w Como we Włoszech, Simone udoskonalał swoje rzemiosło miksowania w barach w całej Europie, zanim dotarł do mekki koktajli świata w Londynie. 

Po pracy w różnych ekskluzywnych lokalach, Simone dołączył do Artesian w The Langham Hotel, jednego z najlepszych londyńskich lokali koktajlowych, gdzie razem z kolegą i mentorem Alexem Kratena, zdobyli tytuł najlepszego na świecie baru w 2014 roku. W tym samym roku Simone został również uhonorowany nagrodą International Bartender of the Year.

W Caffè Torino by Martini w Regina Barze, co tydzień kartę koktajlową Simone Caporale uzupełnią koktajlowe interpretacje najlepszych barmanów z Polski i zagranicy, m.in. Moniki Berg, Rana Van Ongevalle, Anity Otłuszyk czy barmanów z Wody Ognistej. Będziecie mieli również okazję spróbować włoskich przekąsek ze specjalnego menu, opracowanego z myślą o aperitivo przez Szefa Kuchni Regina Bar oraz zaproszonedo współpracy przy projekcie osoby.

Miejsce: Regina Bar
Czas działania: 20. września – 13. października

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany