Uchwyceni w kadrze – takiego miejsca nie było. Właściciele – para aktorów  tworząca teatr tańca, szef kuchni – zawodowy muzyk, nazwa – przenosi nas do świata filmu, lokalizacja – Dom Kultury Kadr na Mokotowie. Paulina Jóźwicka i Kuba Krawczyk nakarmią nie tylko wasze ciała, ale i dusze. Możecie się o tym przekonać już w najbliższy weekend, ponieważ rusza nowy sezon spektakli ich Fundacji  ART_committed.

Jedzenie jako zaproszenie

Paulina Jóźwicka i Jakub Krawczyk poznali się podczas studiów aktorskich na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie. Swoje artystyczne doświadczenie zdobywali i wciąż zdobywają pracując m.in. : w Teatrze Śląskim w Katowicach, Teatrze na Poziomie Kopalni Guido w Zabrzu, Teatrze Chorea w Łodzi, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy oraz w pracy w filmie i serialach. Są partnerami nie tylko na scenie i w klubokawiarni, ale również w życiu prywatnym. Chęć tworzenia i realizowania własnych wizji i założeń artystycznych oraz miłość do teatru i  tańca sprawiły, że w 2015 r. powołali do życia Fundację ART_commited. Skąd pomysł, aby stworzyć klubokawiarnię?

Impulsem do powstania  „Uchwyconych w Kadrze” była potrzeba stworzenia miejsca łączącego nowoczesne myślenie o jedzeniu z tradycyjnym pojęciem wspólnoty międzyludzkiej – tak bliskiej aktywistom i praktykom kultury.

Jak mówią Kuba i Paulina „żeby tworzyć trzeba współtworzyć”. Według nich jedzenie jest zaproszeniem do wspólnego spędzania czasu, do rozmowy, zachętą do uczestnictwa w kulturze. Jedzenie, kawa albo lampka wina to idealny pretekst do wyjścia z domu, dyskusji, wymiany kulturalnych wrażeń lub chwycenia za książkę. Klubokawiarnia może być nie tylko przestrzenią do działań Fundacji, ale może je uzupełniać.

Słowo klucz: zaangażowanie

Nazwa ART_committed oznacza sztukę zaangażowaną i odzwierciedla chęć budowania wokół siebie zespołu pasjonatów. Zarówno w działalności artystycznej Fundacji jak i klubokawiarni. Jako artyści otwarci na nowe doświadczenia, Paulina i Kuba współpracują z ludźmi, którzy traktują gastronomię nie tylko jako biznes, ale przede wszystkim jako pasję.  Dlatego w „Uchwyconych w Kadrze” zjecie oryginalne  lunche tworzone przez kucharza, który nie boi się nietuzinkowych połączeń, wypijecie znakomitą kawę z lubelskiej, rodzinnej palarni kawy Kaffe2009 albo odpoczniecie po pracy przy prawdziwym czeskim piwie. Posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów, a składniki pochodzą często od lokalnych dostawców. Warto zaznaczyć przystępność cen: lunch zjecie za 18 zł.

A gdzie kultura? W „Uchwyconych w Kadrze” weźmiecie udział w dancingu, posłuchacie koncertu, zapoznacie się z ofertą Domu Kultury Kadr lub wymienicie się wrażeniami ze spektaklu Fundacji ART_committed. W planach są warsztaty kulinarne i filmowe wieczory połączone z tematyczną kolacją. Marzeniem ART_committed jest zorganizowanie w klubokawiarni sceny debiutów, by prezentować młodych twórców – aktorów, filmowców, stanup-owców, muzyków, poetów.

Teatr w ruchu

Oprócz klubokawiarni flagowym projektem Fundacji jest ART_AKCJA , w ramach której ART_committed prezentuje w Domu Kultury Kadr swój repertuar. Spektakle o różnorodnej tematyce przygotowane są z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Od klasyki do nowoczesności. Od teatru do tańca. W projekcie pojawiają się realizacje balansujące na styku tradycyjnego aktorstwa i teatru ruchu: „Projekt: 3 Siostry”, „MEBLOŚCIANKA”, „LEM_ONIADA” ( I Nagroda w kategorii Organizacje Pozarządowe Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017), „PROFANUM” oraz „we are not superheroes”. Premiera nowego spektaklu planowana jest na grudzień 2018 roku.

Adres: ul. Gintrowskiego 32, Warszawa

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany