“Artykuł osiemnasty” – ostatni seans tego sezonu w Kinie po Zachodzie Słońca! Pomost 511 zaprasza na zakończenie sezonu letniego i kinowego zarazem, gdzie po raz ostatni będziemy mieli szansę obejrzeć film pod gołym niebem, przy wartkim nurcie Wisły. Projekcja “Artykułu osiemnastego” to szansa na zapoznanie się z sytuacją równości małżeńskiej w Polsce. By osłodzić nieco sytuację, partnerem akcji jest marka lodów Ben&Jerrys, które angażuje się w działania komunikacyjne wspierające społeczność LGBT.

Na ekranie Kina po Zachodzie Słońca w nadwiślańskiej klubokawiarni, przez całe lato wyświetlane były najciekawsze propozycje kinematografii lat 90-tych i nie tylko. W towarzystwie pysznego drinka, Wisły, księżyca oraz wyjątkowo w tym okresie widocznego Merkurego, mieliśmy szansę zapoznać się min. z twórczością Wima Wendersa w filmie “Buena Vista Social Club”, Braci Coen “Barton Fink”, czy Pedro Alomodovara w filmie “Zwiąż mnie”.

W tym tygodniu, jako finalną projekcję Pomost 511 wybrał film Bartosza Staszewskiego pt. “Artykuł osiemnasty”, który odnosi się do sytuacji LGBT w Polsce pod kątem nieudanej próby wprowadzania związków partnerskich. Artykuł osiemnasty to zapis w konstytucji, który definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, a rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej, co jawnie blokuje możliwość regulowania kwestii związków jednopłciowych. W dokumencie głosu udzielają min. prof. Zbigniew Lew-Starowicz, czy prof. Ewa Łętowska.

Na film zapraszają: Miłość Nie Wyklucza , Parada Równości oraz Ben&Jerry’s – marka, która nie pierwszy już raz pokazuje, że równość i tolerancja to hasła, które nie są jej obce.

Miejsce: Pomost 511
Data: 9. września
Start: 20:30

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany