Perseidy 2018 nad Warszawą. Kulminacja deszczu meteorytów 2018 przypada na dzisiejszą noc z 12. na 13. sierpnia. Zobacz, gdzie w Warszawie możesz oglądać spadające gwiazdy.

Perseidy 2018 – gdzie oglądać w Warszawie?

W Warszawie nie będzie łatwo zobaczyć spadające gwiazdy. Intensywne miejskie oświetlenie może trochę przeszkadzać. Największe wydarzenie organizowane jest, jak co roku prze Centrum Nauki Kopernik, które zapewnia zgaszenie całej iluminacji. Dodatkowo zniknie oświetlenie mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego.

Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. Zgasną również światła u naszych sąsiadów: Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy. 

Drugie wydarzenie organizuje kawiarnia na Wawrze – Lollipop Cafe, gdzie w oczekiwaniu na gwiazdki będziecie mogli napić się winka, piwa i poczilować na leżakach.  

Jeżeli macie czas, możliwość i ochotę możecie pojechać na obrzeża Warszawy albo kawałek za nią. Jeżeli niebo będzie bezchmurne, gwiazdy zobaczycie w Powsinie lub w Lesie Bielańskim. Dalej sprawdzić się mogą okolice Zalewu Zegrzyńskiego. Jeśli chcecie mieć najlepszą widoczność trzeba udać się jeszcze dalej. Gdzie dokładnie? Żeby znaleźć najmniej oświetlone miejsce warto zajrzeć na Mapę Zanieczyszczenia Świetlnego, która pomoże Wam znaleźć idealny spocik na obserwowanie spadających gwiazd. 

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany